Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új számítógépet vennék, mi...

Új számítógépet vennék, mi lenne a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

A nyáron szeretnék vásárolni egy új számítógépet, ebben szeretnék segítséget kérni.


A helyzet az, hogy sokat kutakodtam számítógépek után, és olvastam arról, hogy többféle számítógép típus létezik, felhasználástól függően. Azt is sokan mondják, hogy érdemesebb a számítógép részeit saját magunknak összeválogatni, mert olcsóbban, vagy ugyan annyiért jobban kapunk.

Az a problémám, hogy nem tudom eldönteni, hogy összeválogatott, vagy komplett gépet vegyek. Azt sem tudom, ha komplettet szeretnék, akkor abban az én elvárásaimnak milyen hardverek fognak megfelelni. Ebben kérnélek titeket arra, hogy segítsetek az elvárásaimnak megfelelő és a keretbe beleférő gépet választani.


Olvastam, hogy nagyon fontos leírni, mire kell pontosan a PC, és egyéb dolgokat.


1, Mire fogom használni a gépet:

Nagyon fontos számomra, hogy maga az operációs rendszer tökéletesen fusson (megfelelő kezelés mellett) megbízható legyen, stabil, biztonságos. A játékoktól egy kicsit el lehet tekinteni, ugyanis nem kifejezetten játékra szeretném használni. Szeretném azért, ha nem kellene napokig keresni egy játékot, amit végre megfelelő grafikán futtatni tud. Az operációs rendszer legyen gyors, megvan a megfelelő gyorsaságú internetem, de a számítógéptől is függ úgy tudom, hogy mennyire gyorsan lehet netezni, esetleg videókat nézni interneten. (Volt egy régi gépem, az internet ugyan elég gyors volt a film nézéshez, de a számítógép hibája miatt akadozott, lassan töltött be.) Szóval legyen dinamikus, futtassa a programokat könnyedén, de ha arról van szó, közebes vagy alacsony grafikán találjunk hozzá játékokat amiket elbír.


2, Milyen alkatrészekre van szükségem:

Nem használt gépet szeretnék vásárolni, hanem újat. A legtökéletesebb az lenne, ha a csomagban benne lenne az egér és a klaviatúra, ugyanis másképpen meg kellene vennem hozzá külön. A gép alatt az egész számítógépet értem, azt, ami a házban benne kell legyen. Mintha egy komplett gépet vennék, egyedül monitorom van. olvastam, hogy fontos a videokártya szempontjából a mérete: 1440x900-as felbontáson használom, és a játékokat is ebben a felbontásban szeretném használni.


3, Mennyi a keretem rá:

Láttam, hogy egy 70 és 80 ezer forintos számítógép között elég nagy a különbség, a processzor és a videokártya miatt. Hallottam, hogy az integrált videokártya nem tud annyit, mint amit külön szerelnek bele. A processzorokról annyit tudok, hogy nem lehet Celeron, mert az butított, és már volt a kezemben egy olyan, és éreztem, mennyire lassú. Ezen kívül még azt mondták, hogy nekem tökéletes lesz az Intel dual core 2*2.9GHz . Valaki pedig azt mondta, hogy ő a legalsó határnak az I3-mas processzort választaná... Nem tudom, számít-e a GHz, de szeretném, ha két magos lenne a processzor. Azt mondták, az fontos, mert lényeges a különbség.

Tehát a keret rá, legfelső határ 70, 000 Ft. Ha 80, 000 Ft.-ért van olyan, ami sokkal többet nyújt, akkor még talán szóba jöhet.


Szeretnék egy komoly gépet venni, stabil legyen megbízható, nem baj hogy nem csúcskategóriás, nem kel futtatnia a mai játékokat, de legyen amit könnyen tud, legyen erőteljes és gyors. Fontos lenne, hogy megfelelő kezelés ellenében, ne történjenek vele váratlan szoftver vagy akár hardver (bár tudom az elő szokott fordulni) meghibásodások. Irodai programokat futtassa, szeretnék filmeket nézni is, hangkártyát az veszek hozzá külön.


Az a kérésem, hogy bármilyen jó tanáccsal ami eszetekbe jut, segítsetek ki, vagy ha lenne valami amire felhívnátok a figyelmem, vagy ami szerint fontos, azt legyetek szívesek közölni velem.



2013. jún. 9. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem APU-s gépet vegyél,én valami ilyesmit nézegettem,amikor volt normális netem(most csak mobil van,csak saccperkábé tudom megmondani,mert lassú a gépösszerakós oldalakhoz):


MSI FM2A75MA-P33


AMD A8-5600K


Kingston Anniversary 4GB 1866Mhz RAM


Toshiba 500GB SATA3 HDD


FSP APN 350W


Modecom A10 Ház


ez olyan 75k körül fog kijönni,és akkor marad 5k-d normális egérre+bill-re

2013. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

AMD A8 5600K processzor 36 hó gar.


1 db 22,404 Ft


Asrock FM2A75M-DGS alaplap 24 hó gar.


1 db 14,764 Ft


FSP FSP350-60APN 350W Active PFC 80+ táp 48 hó gar.


1 db 8,576 Ft


Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu Edition KHX1600C9D3B1K2/4GX memória 36 hó gar.


1 db 9,521 Ft


Samsung SH-224BB/BEBE fekete OEM DVD író 24 hó gar.


1 db 4,028 Ft


Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.


1 db 12,623 Ft


XDL Basic X-01 fekete-vörös ház 12 hó gar.


1 db 3,728 Ft


Összesen: 75,644 Ft

pcx.hu

2013. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja és pcx.hu-n tudsz ennyiért jó gépet összerakni,próbáld meg,azt amit én írtam,ha nincs olyan lap 15k körül,akkor a legolcsóbb FM2-s alaplapot,amiben A75-ös chipset van...
2013. jún. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

oh,közben agentK írt...


annyit változtatnék rajta,hogy DVD író nélkül venném(windowt lehet pendrive-ról is telepíteni),és akkor beleférne az 1866Mhz-es ram,ami azért sokat dobna rajta

2013. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,valóban jobb lenne 1866MHz RAM.
2013. jún. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!