Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor az ember kalibrálja a...

Amikor az ember kalibrálja a monitorját, akkor csak a színeket kalibrálja, vagy az intenzitást is? Nekem az alábbi bajom van.

Figyelt kérdés
Szürkeárnyalatos képeket hívattam elő digitálisan, és többnyire az összes csúnyán sötét lett. Pedig a monitoron semmilyen szögből nézve sem volt olyan sötét, vagy ha nagyon laposan néztem, akkor esetleg, de akkor sem volt olyan az eloszlás mint a képen! Mit lehet tenni, hogy máskor biztos jók legyenek a képeim?

2013. máj. 31. 21:07
 1/2 Adapter007 válasza:

Két dolog lehet:

1. A monitorod helytelenül világosabban, (azaz úgy látod, hogy 'világos' - ez gyakori gond a kalibrálatlan monitoroknál) mutatja a képet. Ha ez minden képeden megfigyelhető, akkor a monitoron sötétíts, vagy a képen világosíts egy kicsit.

2. A laborban van a gond, kérdezz ott is rá.

2013. jún. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
a monitor fényerejét eleve állítgatja az ember, nincs olyan hogy fixen tartom, de mint mondtam adott fényerő mellett a kép különböző részei eltérően térnek el, azaz a skála is rossz
2013. jún. 2. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!