Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy TP-LINK TL-WR1043ND...

Egy TP-LINK TL-WR1043ND mennyivel jobb egy TP-LINK TL-WR740N?

Figyelt kérdés
TP-LINK TL-WR740N routerem van most, 2 gépet és 2 telefont éltet wifin keresztül. Jó kis router működik csak már egyre jobban zavar h gyenge a jele. A számítógépeknek mind1 mert közel vannak de a telók a kapunk előtt már alig fogják. (galaxy ace 2, meg mini 2) valamikor csak 1 vagy épp hogy csak a kis pont világít, sokszor szaggat. (A kapu meg a router között kb 15m van és 2 fal (porotherm téglás fal) én sokszor vagyok kapunk előtt mert van egy pad és haverokkal szoktunk beszélgetni néha telón nézünk videókat stb.) Tudom h nem erős ez a router de azért nah. 15m meg két fal ennyire lenyomná a jelet? TP-LINK TL-WR1043ND ez a router mennyivel erősebb?? gondolom kapunk előtt jó jel lenne de akkor már a kertbe is kimehetne a jel (nyáron sokat kinn szoktam lenni). Kb 70 méterre van a legvége 1 fal van az útjába. Vagy ez már nem lehetséges?
2013. máj. 28. 22:02
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

A 740N -nek van 1 db 5 dBi nyereségű antennája, míg a 1043ND -nek van 3 db 3 dBi -se, de meg van az az előnye hogy az utóbbin cserélhető mind (egy 8 dBi -s TP-Link antenna úgy 1000 Ft/db). Már alapból is nagyobb a jelerőssége és a hatótávolsága, de csodát azért nem kell várni tőle alap antennákkal. Inkább sebességben és szolgáltatásokban több, mint a 740N, pl. gigbites LAN/WAN portok multifunkcionális USB port, 300 Mbps -os MIMO N, okosítható, stb.

Amúgy a 740N is okosítható DD-WRT firmware -el, amivel egy picit meg tudod piszkálni a rádióját, hogy erősebben szórjon.

Illetve ha nem akarod kockáztatni a garanciát, vehetsz hozzá Range Extender -t is kb 5 eFt körül. És akkor nem feltétlenül kell a sokkal drágább 1043 -asba beruháznod.

[link]

2013. máj. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!!


Amúgy ez a Range Extender ez valójában egy router vagy ezt össze lehet kötni a meglévő routeremmel vagy hogy működik? Bocsi nem igazán értek ezekhez. :)

2013. máj. 28. 23:18
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Nem router, nem képes önállóan internet megosztásra, nincs WAN porja csak 1 db LAN.


Kétféleképpen használhatod:

1. a Router -el LAN porton keresztül vezetékesen összekötve másodlagos Wi-Fi hozzáférési pontként (Access Point mód)

2. A jelenlegi routerrel vezeték nélkül összekötve jelismétlő módba (Range Extender mód).

2013. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi így már világosabb! Akkor lehet ez lesz elvégre jóval olcsóbb :D
2013. máj. 29. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!