Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia GTX 670 vagy Radeon HD...

Nvidia GTX 670 vagy Radeon HD 7950?

Figyelt kérdés

Gépfejlesztés előtt állok és a videokártya választásban kissé tanácstalan vagyok. Azt látom, hogy az ilyen jellegű kérdéseknél 99%-ban a Radeont ajánljátok, de vannak nekem olyan szempontjaim, amely alapján az Nvidia szimpatikusabb, de majd megcáfoltok, ha nem lenne igazam. Az összehasonlításokat csak és kizárólag a HD 7950 és GTX 670-es VGA-ról írom le, tehát nem általánosságban az összes VGA-t tekintve. Nézegettem teszteket mindkét kártyáról és azt láttam, hogy az Nvidia a legtöbb esetben mindig az AMD felett teljesített egy lépcsővel, kivéve az AMD által erősen pénzelt játékokban, mint most az új Tomb Raider. És újabban igen sok játékhoz adja a nevét az AMD, de néhány kivételével azokban is egy picivel több FPS-t produkál az Nvidia, szóval az AMD logó nem hat meg. És ehhez jön még egy másik probléma, amelyet gyakran olvasok, miszerint is az AMD kártyákkal gyakoriak a microlaggok, amikből nem szívesen kérek. Az AMD-nek van olyan előnye, hogy jól lehet tuningolni. Nos, tuningolni nem szeretnék, szóval ez az előnye hidegen hagy. Mellesleg több áramot is eszik, mint az Nvidia. És akkor jön a az egyik leglényegesebb tényező: az ár. Az ipon.hu-n jelenleg a legolcsóbb 7950 78 ezer forintba kerül, a legolcsóbb GTX 670 pedig 100 ezerbe. Ez valóban nem elenyésző összeg, viszont az Nvidia-nak most jelent meg a 700-as generációja, aminek következtében nemsokára olcsóbbak lesznek a 600-asok. A 8000-res AMD-k megjelenése meg majd ősszel várhatók, szóval azoknál nem várható még 3-4 hónapon belül jelentős árcsökkentés.

Ezek lennének a szempontjaim ami miatt az Nvidia szimpatikusabb, de cáfoljatok meg, ha rosszul látom a dolgokat. Processzornak az Intel Core i5 3570-et választom.


2013. máj. 28. 12:21
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Komoly. A jelenlegi PC-met 2009-ben vettem, amiben Radeon HD 4850 van és Intel Dual Core E6300. Pedig ezek a hardverek már akkoriban is csak az alsó-középkategóriát súrolták, aztán a BF3-féléket leszámítva elég jól teljesít jelenleg is, csak fél év múlva már jönnek az újgerenációs játékok, amelyekhez már megérett a csere.
2013. máj. 29. 08:03
 12/12 anonim ***** válasza:
Csak, hogy akkor és most között közel se volt akkora változás mint most és majd közt lesz.
2013. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!