Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia GTX 670 vagy Radeon HD...

Nvidia GTX 670 vagy Radeon HD 7950?

Figyelt kérdés

Gépfejlesztés előtt állok és a videokártya választásban kissé tanácstalan vagyok. Azt látom, hogy az ilyen jellegű kérdéseknél 99%-ban a Radeont ajánljátok, de vannak nekem olyan szempontjaim, amely alapján az Nvidia szimpatikusabb, de majd megcáfoltok, ha nem lenne igazam. Az összehasonlításokat csak és kizárólag a HD 7950 és GTX 670-es VGA-ról írom le, tehát nem általánosságban az összes VGA-t tekintve. Nézegettem teszteket mindkét kártyáról és azt láttam, hogy az Nvidia a legtöbb esetben mindig az AMD felett teljesített egy lépcsővel, kivéve az AMD által erősen pénzelt játékokban, mint most az új Tomb Raider. És újabban igen sok játékhoz adja a nevét az AMD, de néhány kivételével azokban is egy picivel több FPS-t produkál az Nvidia, szóval az AMD logó nem hat meg. És ehhez jön még egy másik probléma, amelyet gyakran olvasok, miszerint is az AMD kártyákkal gyakoriak a microlaggok, amikből nem szívesen kérek. Az AMD-nek van olyan előnye, hogy jól lehet tuningolni. Nos, tuningolni nem szeretnék, szóval ez az előnye hidegen hagy. Mellesleg több áramot is eszik, mint az Nvidia. És akkor jön a az egyik leglényegesebb tényező: az ár. Az ipon.hu-n jelenleg a legolcsóbb 7950 78 ezer forintba kerül, a legolcsóbb GTX 670 pedig 100 ezerbe. Ez valóban nem elenyésző összeg, viszont az Nvidia-nak most jelent meg a 700-as generációja, aminek következtében nemsokára olcsóbbak lesznek a 600-asok. A 8000-res AMD-k megjelenése meg majd ősszel várhatók, szóval azoknál nem várható még 3-4 hónapon belül jelentős árcsökkentés.

Ezek lennének a szempontjaim ami miatt az Nvidia szimpatikusabb, de cáfoljatok meg, ha rosszul látom a dolgokat. Processzornak az Intel Core i5 3570-et választom.


2013. máj. 28. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha van 100 ezred,akkor HD7970.
2013. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

GTX 670-re 100k akarsz kiadni, de AMD-ből meg 78k-ig nézted??


HD7970 100.000-110.000 Ft szóval az nvidiát felejtsd el és vedd meg a HD7970-et

2013. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
agentK megelőzőtt :D
2013. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

A 7950 jobb. Lehet alapon erősebb a 670, viszont a 7950 nagyon jól tuningolható, a 670-est alig lehet húzni. És igen ezekben azért hagytak ennyi tartalékot mert tuningolni kell, aki nem tuningol és ilyen kártyát vesz, az vessen magára. A tápellátás, hűtés mind tuningra lett tervezve...

A 7970 nem éri meg a felárat az 50-el szemben szerintem.

2013. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Félreértettek, mert nem akarok 100k-t kiadni egyikre sem. Írtam, hogy mivel most jelent meg az új generációs Nvidia, ezért csökkennie kell a "régi" szériának, mondjuk leviszik a 670-et 85-90k-ra. Így már árban majdnem a 7950 szintjén lenne. Tuningolni meg azért nem fogok, mert ahhoz, hogy tuningképes legyen a PC, nem lesz elég a 18k-s alaplap, a 15k-s táp, meg az gyári hűtés. És amennyi plusz pénzt rá kéne áldozni a tuningos alaplapra és az extra hűtésre, abból már kijönne az egy szinttel feljebb levő videokártya ára, amivel ugyanott vagyok, mintha tuningolnék.
2013. máj. 28. 12:43
 6/12 anonim ***** válasza:
7950-el tényleg nem éri meg, de a GTX670-el van egy árban ami a 7970 mellett labdába sem rúg, és ha a GTX670-re képes kiadni 100k-t akkor a 7970-re is képes lesz.
2013. máj. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

VGA tuninghoz nem kell CPU hűtő,drága lap,meg egy 15 ezres táp is elég,ha jó táp.


Apropó milyen tápod van?


(3570 egyébként se húzható)

2013. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még semmilyen, de CHIEFTEC CTG-500-at néztem ki. Olcsó táp, amely alapjáraton bőven elég a cuccoknak. Ja és azt még elfelejtettem leírni, hogy a monitorom felbontása 1600x900, szóval ezek a teljesítményű grafikus kártyák még alapon is soknak számítanak ide, de az a célom, hogy 4-5 évre bebiztosítsam magam PC ügyileg annyira, hogy ne kelljen közben cserélgetnem a hardvereket. A GTA V-nek meg biztosan nem fog rosszul jönni egy kis felesleges plusz erő :D
2013. máj. 28. 12:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha már a GTA V ben gondolkozol akkor 7970, igaz a 7950-en is csont nélkül elmenne, de a GTA VI már nem :D :D
2013. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" És újabban igen sok játékhoz adja a nevét az AMD, de néhány kivételével azokban is egy picivel több FPS-t produkál az Nvidia, szóval az AMD logó nem hat meg."

Nem, a GE nem csak az nV féle The way.... szerint megy, valós fejlesztést vállalnak és elég sok helyen és sok új játékban teljesít jobban a GCN.


" És ehhez jön még egy másik probléma, amelyet gyakran olvasok, miszerint is az AMD kártyákkal gyakoriak a microlaggok, amikből nem szívesen kérek. "

Ezt én is olvasom, de kérem én, hol van? Mostanság nagy divat lett ez az FCAT mérés, és hogy "dadog" a radeon, de még mindig a rosszul beállított pufferméretekről van szó többnyire és nem csak radeonnál.


"Írtam, hogy mivel most jelent meg az új generációs Nvidia, ezért csökkennie kell a "régi" szériának, mondjuk leviszik a 670-et 85-90k-ra."

Az nV nem szívbajos az áraknál, erre nem vennék mérget most.


"de az a célom, hogy 4-5 évre bebiztosítsam magam PC ügyileg annyira, hogy ne kelljen közben cserélgetnem a hardvereket"

Ez komoly?

2013. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!