Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 3770K (4,2 GHZ) + Gigabyte...

I7 3770K (4,2 GHZ) + Gigabyte HD7970 Ghz Edition jó párosítás 3D renderelésre?

Figyelt kérdés

(RAM: 2x 8 GB Corsair Vengeance 1600 mhz)

Egy Cryengine 3-as Projectet kezdtem el (barátaimmal) és ehhez kellene egy jó 3D renderelésre, szerkesztésre alkalmas gép (erre az összeállításra gondoltam.



2013. máj. 27. 20:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
GTX 690 hülyeség, GTX 680 nagyobb teljesítményű.2000MHZ-es RAM fölös, 1600 és 2000 között tizedmásodperc a különbség.Szerintem nem egy ilyen 580,680 stb kártyát vennék, hanem egy kifejezetten a te munkádra illő grafikus kártyát.Az nvidia tesla egy nagyon jó kis kártya ilyenekre, de nagyon drága.
2013. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
51%
Előző vagyok.i7-t vegyél ne i5-t.Szükséged lesz még az i7 nagy számítás kapacitására.
2013. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Mivel látom nagyon megosztottak a vélemények az úgymond "hétköznapi" high-end kártyákról... Ezért úgy döntöttem, hogy 2 gép lesz egyik Cryengine 3-ra (Ezt már összeállítottam -> ez most nem érdekes) másik kifejezetten 3D modellezés, renderelésre.

Amire gondoltam:

I7 3770k

16 GB (2x8) Corsair 1600mhz Ram

Ami kérdéses az a videókártya (+ hozzá a táp, de azt már intézem):

- Tesla nagyon drága (700 ezret egy kártyára külön nem tudok kiadni...)

Amiken gondolkodtam az az AMD FirePro, illetve Nvidia Quadro... Melyik technológiát, azon belül szériát, kártyát vegyem?

2013. máj. 29. 19:46
 24/29 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem a kártya maximum 350-400 ezer forint legyen...
2013. máj. 29. 19:49
 25/29 anonim ***** válasza:
NVIDIA Quadro K5000 vagy AMD FirePro W8000 vennék.Igazából mindkettő nagyon jó kártya, én K5000-t venném.De azért nézd át mind a kettőt, hogy neked melyik szimpatikusabb.Amúgy a Cryengine 3-as konfig milyen?Leírnád, csak a kíváncsiság kedvéért.
2013. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

I5 3570k (Hűtő: Cooler MAster Hyper 212 Evo)

2x Gigabyte HD7970 Ghz Edition (Crossfire)

8 GB 1600 mhz Corsair

Asus Z77 Sabertooth

Corsair 1200W

U.i.: 2. 7970-et nem biztos, hogy most veszem csak akkor ha lesz rá keret... (Először mindenképpen a render gép, mert 1db HD7970 is elviszi a Cryengine 3-at)

2013. máj. 29. 20:17
 27/29 A kérdező kommentje:
Előző válaszodat is nagyon köszönöm! :) Én is ATI (AMD) rajongó vagyok, bár az Nvidiának ott a CUDA...
2013. máj. 29. 20:20
 28/29 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy akik ide irkálnak, azoknak fogalmuk sincsen a 3D-s szakmáról. Én itt a GYK-n kb. 2 emberről tudok akik érdemben hozzá tudnak szólni a témához, nagy kár hogy most egyikük sincs itt.


Aki ilyen Quadro k5000-et meg 24Gb RAM-ot ajánlgat, szerintem még az életbe nem dolgozott 3D-s szoftverrel.

Szerintem elképzelésetek sincsen mit tud egy k5000. Ha én, az ezeréves q9400-as procimmal, lerenderelek akár milyen interiort, exteriort akár fotóreál minőségben, akkor nekem nem fogja senki sem bemesélni hogy a nagyságrendileg 5-10x gyorsabb k5000-nek, a maga 700k-s árával a legkisebb realitása is lenne otthoni felhasználásra. Egy tervezőirodába, ahol éjjel nappal nyomatják a látványterveket, ott van EGY gépben ilyen kártya, és akkor az egy közepes céget bőven kiszolgál.

A másik meg, van a gépemen egy nagyjából kész motorkerékpár modell. Az első teleszkóp szimeringjétől, a hátsó rugóstag gáztartályáig minden le van modellezve és a RAM kihasználtsága így áll kb. 3,2GB-on, namost, ha valaki ezek után azt mondja, hogy a 8GB RAM nem elég akármire, azt első körben nem tudom komolyan venni.


Az a gond kérdező, hogy nem értem a logikádat. Minek akarsz 400K ért VGA-t venni, amikor egy komplett gép megvan 3-400k-ból és azt már szinte semmivel nem tudod megfogni? Ebben mi a ráció? Én nem akarlak visszatartani attól hogy elherdálj egy halom pénzt, félreértés ne essék, de ezt úgy hívják hogy pocsékolás, pénzszórás, nagyzolás stb...


Azonban mivel én alapvetően egy jóhiszemű ember vagyok, fenntartom a tévedés jogát. Ha ekkora összegekben gondolkodsz, feltételezem már azért nem ma kezdted szakmát. Ha mutatsz egy munkát, akár egy hazai akár egy külföldi oldalról, amit te csináltál és az olyan, hogy tényleg leesek a székről, ígérem, bocsánatot fogok kérni és a legjobb tudásom szerint segítek egy gépet összeállítani, ami minden reális és irreális igényt kielégít, sőt még egyéb dolgokban is tudok talán segíteni, de egyenlőre ennyit erről.


DE, sajnos amíg ez a fórum a százezrekkel való dobálózásban merül ki, addig nem kelti különösebben a szakmaiság látszatát.

2013. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

#28 +1


Ilyen konfig építésében inkább prohardveren kérdeznék.

2013. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!