Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 3770K (4,2 GHZ) + Gigabyte...

I7 3770K (4,2 GHZ) + Gigabyte HD7970 Ghz Edition jó párosítás 3D renderelésre?

Figyelt kérdés

(RAM: 2x 8 GB Corsair Vengeance 1600 mhz)

Egy Cryengine 3-as Projectet kezdtem el (barátaimmal) és ehhez kellene egy jó 3D renderelésre, szerkesztésre alkalmas gép (erre az összeállításra gondoltam.



2013. máj. 27. 20:09
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek, tényleg rosszul fogalmaztam meg... 3D renderelésre és Cryengine 3-al való munkára. Én úgy tudom, hogy egy ilyen kártya nem a legalkalmasabb az utóbbira. Ha rosszul tudom javítsatok ki, mert nem nagyon volt dolgom ilyen kártyákkal.
2013. máj. 27. 21:04
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Animáció vagy állóképp a cél? GPU vagy CPU alapu a render?


Amúgy, hogy jó-e az relatív, állóképre jó az én Q9400-am is, persze nem valami gyors, de elviselhető. Animációra viszont az i7 se alkalmas, ahhoz igazából csak egy renderfarm jó, ezért is ritka a hosszabb terjedelmű és igényes amatőr animáció. Ez eddig, természetesen csak a CPU alapú renderelőkre vonatkozott.


A GPU alapú renderelésre, azt mondják a GTX580 a legjobb a consumer VGA-k közül és ugye ez még mellékesen játékra se rossz. De, igazából a GPU-s renderelésben annyira nem vagyok otthon.


A Cryengine-hez viszont nem nagyon tudok hozzászólni, de ha leírod amit az elején kérdeztem, akkor talán tudok a rendereléshez kicsit bővebben tanácsot adni.

2013. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

GPU... (Blendert használok)

Animációra illetve állóra is kelleni fog...

Legrosszabb esetben az animációt hanyagolni tudom (Cryengine 3-ban is megtudom oldani, bár annak úgy százszorta rosszabb lesz a minősége)...

2013. máj. 28. 14:04
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy GPU alapu rendert használsz (Cycles render?) mindenképp előny, hiszen a Cryengine is a GPU-t használja, így felesleges egy különösebben erős CPU.


Az, hogy milyen VGA lenne ideális, viszont nehezebb kérdés. Elvileg az Nvidia VGA-k jobbak erre a feladatra. Azon belül is a GTX 580-at ajánlanám, mert a 680 ebből a szempontból gyengébb, ráadásul jóval drágább is. Én legalábbis így olvastam a 3D-s fórumokon.

Esetleg még a GTX Titan-t lehetne számításba venni, mert az mégis csak egy lebutított Tesla. De biztosat sajnos nem tudok mondani.


Az i7 mint írtam, szerintem feleslegessé vált, mert igazából így nincsen CPU igényes feladat. Helyette érdemes elgondolkodni az FX8320-on, az feleannyiba kerül és 8 szálon nem is marad el sokkal az i7-tól. Vagy esetleg egy i5, de a 3770k szerintem mindenképpen túlzás.

2013. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ, sokat segítettél! :) Igen én is gondolkodtam ezen és végül arra jutottam, hogy veszek egy I5 3570K-t (amit egy jó hűtéssel "felhúzok") és teszek bele 2 SLI-be kötött 680-at. Cycles render amúgy is jobban fut CUDA (ami mint tudjuk "cuda" jó :D) mellett...

Még valami: Nem lesznek gondok a SLI-vel? (Régebben sokan panaszkodtak, hogy SLI / CF mellett a modellek textúra hibások voltak vagy nem hoztak olyan teljesítményt mint kellett volna...)

2013. máj. 28. 15:57
 16/29 anonim ***** válasza:
25%
annyi ram nem lesz elég ilyen rendereléshez. Én beleraknék még 8GB-t, összesen 24-et.
2013. máj. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
51%

előző vagyok

Ha nem akarsz SLI-t, vegyél GTX690-et, az szinte ugyan az mint két 680-as.

az i5-ös szar. i7-est vagyél, nem baj ha kicsit gyengébb, de i7 alá ne menj. Atóól hogy nem használod annyit a processzort, sokszor kelleni fog az i7 ereje, amit egy i5-ös meg sem közelít. Ha nem akarsz fizetni olyan sokat az i7-ért, akkor egy AMD 8 magosat vegyél.

2013. máj. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Akkor marad az I7 (jelenleg pénzel nincs nagyon gond, mert direkt úgy terveztem, hogy most összedobok egy erős renderelésre, Cryengine 3ra használható gépet)...

Ramon én is gondolkoztam... Nem érdemes inkább 2000 mhz fölöttit venni mennyit gyorsít a render időn?

2013. máj. 29. 12:23
 19/29 anonim ***** válasza:

24GB RAM.... Mégis mi a fenének? Még a 16 is rohadt sok szerintem, de nem gond, annyira nem drága. Elárulom hogy nekem 4GB van és még egyszer se volt vele problémám, annyi a titok hogy érteni kell hozzá, nem összevissza állítgatni mindent. Mellesleg 2000MHz aztán meg főleg nem kell.


Ez az i7-es beugatás, meg főleg kritikán aluli. Ha ilyen színvonalú, semmitmondó hozzászólásra alapozol, akkor meg is érdemled, hogy egy fost vegyél kérdező.

Leírtam, hogy a GTX580 jobb lenne, de téged nem érdekel, inkább előhozakodsz a GTX680 SLI-vel.


Figyelj, ha a pénzszórás a cél abban is tudok segíteni, csak akkor tedd úgy fel a kérdést.

2013. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Figyelj én mindenkit meghallgatok és utána nézek mindennek a SLI is kérdéses volt... Amire a másik azt írta, hogy 690-et vegyek. Nem akarok pénzt szórni, de én is úgy gondolom, hogy egy I7 (+20-25 ezer) jövőre nézve jobb megoldás... Ram ügyben nem vagyok otthon ezért kérdeztelek titeket. És igen a 680-at is előhoztam, mivel az egyel újabb generáció és kíváncsi voltam tapasztalatokra... Ha még úgy döntesz, hogy segítenél, akkor még egyszer felteszem a kérdést:

Érdemes SLI-be kötni (580-at akkor, bár ennek még utána nézek, mert itt gyiken ahány ember annyi válasz)?

2013. máj. 29. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!