Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzoromat kb egy éve...

Processzoromat kb egy éve vettem, de játék közben a 2 magja 100 fokig is felmelegedik. Most vettem egy új processzor coolert, gondoltam hátha használ, de semmi. A magok ugyan olyan forróak. Valami tipp, vagy esetleg hogy mi a hiba?

Figyelt kérdés
Garancia van rá, ha beküldöm akkor kicserélik?

2013. máj. 21. 15:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hát nagy beruházást tettél hűtőre :)

Amúgy nem csak azon múlik milyen hőcsöves meg rézmagos. hanem hogy mekkora fordulatú ventillátor hűti, Cseszheted ha van egy fasza hűtőd de a 9Cm-es ventillátor csak 1000RPM fordulatú :)

Amúgy nem tudom milyen hűtő ez de én ezt még Chipsetre se merném rárakni nemhogy CPU-ra :D

2013. máj. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 pinkpancser ***** válasza:

És még a fordulatszám is lehet megtévesztő, mert egy jobb kialakítású ventilátornak alacsonyabb fordulatszámon is lehet nagyobb légszállítása, mint egy gagyibbnak.

Egyébként ha a kérdező megírja merre él akkor akár boltot is tudunk ajánlani, illetve ha azt megírod mennyit szánsz rá akkor tipust is.

2013. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jobbesetben igen de sajnos akár milyen csilli villi hűtőventi volt a Scythe Big Shuriken 2-n a Phenom x4 955BE-jét akkor sem tudta lehűteni :D
2013. máj. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Kaplonyban élek, Erdély, Szatmár Megye, Nagykároly mellett :) amúgy a hűtőn van valami nagyon vékony szürke máz, ez a gyárilag pasztázás lehet? mert eddig csak fehéret ismertem :O
2013. máj. 21. 19:20
 15/16 pinkpancser ***** válasza:

Na arra pont nem ismerek boltokat. De mivel 65 wattot kell csak hűteni, így nagyjából bármelyik rendes hűtő le tudja hűteni. 775-ös foglalatra viszonylag olcsó lehet az Arctic freezer 7 pro, az Alpenföhn Civetta vagy Stella, esetleg Cooler Master TX3 (ezek viszonylag csendes hőcsövesek), de ha találsz egy rézmagos gyári hűtőt, az is jól hűt már. Ha pasztát is venni kell, abból az arctic MX2 és MX4 ajánlott, mert nem drága, nagyon jó a hővezetése és elég sok boltban kapható.

kunrichard, a 955BE az nem proci, hanem fűtőtest! És bár szeretem a Scythe-t, de a shuriken nem kedvenc. Jobb ha nem a procira fújja vissza a meleget, hanem ki a házból :)

És a kérdezőnek is ajánlott 1-2 ventilátorral szellőztetni a házat, mert egy hűtő lehet akármilyen jó, de meleg környezetben nem fogja tudni leadni a hőt rendesen.

2013. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 pinkpancser ***** válasza:

És a fehér pasztát felejtsd el. Nem véletlenül olcsó :)

Az első gépemnél (85 wattos P4 gyári hűtővel) alapon is 5 fokot jelentett a jó paszta, később a jó hűtő még többet!

2013. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!