Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fénykép és videószerkesztéshez...

Fénykép és videószerkesztéshez milyen konfiguráció ajánlott?

Figyelt kérdés

A közeljövöben dslr fenykepezögepet veszek es jelenleg csak egy kisteljesitmenyü netbookkal rendelkezem, mar az 1080p-s video lejatszasatol megfekszik szegeny.

Kikerestem par alkatreszt a leendö asztali gephez, de tul nagy a valasztek es annyira nem is ertek hozza, ezert szeretnem, ha valaki tudna segiteni az "összeallitasaban".

cpu: core i3 vagy i5 3,4Ghz

vga: Sapphire Radeon HD6670 Ultimate 1GB /

Sapphire Ultimate Radeon HD 7750, 1GB /

ATI FirePro V3750 /

Ati Firepro V4800 1024Mb

vagy:

PNY 512MB Quadro Q410 /

PNY Quadro 600, 1GB GDDR3 /

Gainward Geforce GTX 650 Ti BOOST Golden Sample /

Gainward GTX660 GS 2GB

Alaplapnak ez neztem ki: ASUS P8Z77-V LX

Kb eddig jutottam, nem tudom, hany wattos tap kene bele.

1db 2TB-s hdd beszerzeset tervezem, 16Gb ram, dvd, vagy bluray iro.

Az ssd-vel is gonba vagyok. Több helyen is azt mondtak, hogy az oprendszernek (windows8-at fogok telepiteni)legyen külön ssd-je. Arra vennek akkor mondjuk egy 30, vagy 60gb-osat. Lenne-e ertelme meg egyet külün a leggyakrabban hasznalt programoknak es egyet a fajloknak, amikkel dolgozni szeretnek?

Ha nem, akkor a programokat a windows "melle" az ssd-re, vagy a hhd-re telepitsem inkabb?

Nincsen korabbi tapasztalatom a fenykepezögepekkel, se az utomunkakkal, de olyan gepet szeretnek, amivel gördülekenyen megy a munka, nem omlik össze, ha 1080p-s videon vegezneg alapvedöbb munkakat, de nem kerül csillagaszati összegekbe, ezert nem is feltetlen az a cel, hogy hasitson, mint allat, vag magas pontszamokat erjen el a tesztprogramokba.

Mindenesetre kb 2evig biztos, hogy nem tudnam böviteni.

Monitornak az uj BenQ BL2411PT-t tervezem hasznalni, de erröl meg nem talatam tesztet a neten.

A gyari adatlap szerint tudja a 100% sRGB-t.

Erre esetleg javaslat, vagy alternativa?

Köszönöm, ha vegigolvastad a kerdest es tudsz is segiteni!

Sorry az ekezetek miatt, de nem akartam az egeszet virtualis billentyüvel vegigirni.



2013. máj. 11. 19:21
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Ezek mind nagyon szépek, bár ahogy végigfutottam, ez egy fél vagyon lesz. Például az ssd nem éppen olcsó mulatság, én megfontolnám.

De te tudod, mennyi a kereted. Válogatás helyett leírom az én gépem (nem éppen mai gyerek:) összeállítását. Sok fotót és videót szerkesztek vele, minden gond nélkül. Tehát ha ennél jobb, biztosan tudod használni (bár a leendő programok igényétől is függ)

Tehát a gépem lényegi részei:

Oprendszer: Win XP (sp3)

Processzor: Pentium4 3.00 GHz

2 GB RAM

Videókártya: ATI Radeon 9200

Hangkártya: Creative SB Live!

Ezenkívül ami még érdekes: 2 db, fizikailag különálló HDD van benne, az egyik a programoknak és egyebeknek, a másik kifejezetten csak a videószerkesztéshez. Ez azért jobb így, mert sok videószerkesztő program így jobban szereti. Tehát az egyiken fut az oprendszer és a szerkesztőprogram, és az a másik HDD-re dolgozik. Így jóval gyorsabb a működés. Viszont az adatsebesség lényeges, minimum 7200 rps (fordulatszámú) HDD kell.

A videónál sem hátrány, de a képszerkesztésnél kifejezetten előny a minél több memória (az én gépemnél a 2 Giga a maximum)

Végül az oprendszerről: nem rossz ugyan a Win 8, de még a beszerzése előtt derítsd ki, hogy a majd használni kívánt programok működni fognak-e vele. Például az én videószerkesztő programomat (ami szintén nem mai darab, de nekem megfelel tökéletesen. És mivel jogtiszta, nem nagyon akarnék újat venni helyette) feltelepíteni sem engedi. Sőt több olyan program is van az általam használtak között, amit nem enged a Win 8 "magára".

2013. máj. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszod!
2013. máj. 12. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál a gépre? Monitor is kell?
2013. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!