Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul a windows 7?

Miért nem indul a windows 7?

Figyelt kérdés

Van egy samsung np350v5c-s03hu laptopom, fel akartam rakni rá egy frissebb windows 7-et, csak nem tudtam melyik gomb hozza be a boot menüt. Végig nyomkodtam az F9-től az F12-ig , és többször újraindítottam. Most valamiért nem akar betölteni a windows. Ha bootolom a HDD-t (legalábbis szerintem azt bootolom) akkor elindul a windows, de ha nem nyúlok hozzá akkor nem csinál semmit. Mit lehetne tenni?


Csináltam róla egy videót is, hogy lássátok mivan: [link]



2013. máj. 10. 15:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jah és már újra telepítettem a windowst és nem oldotta meg. Azt is úgy tudtam feltelepíteni ahogy a videóban is mutatom, mindig bootolnom kellett, hogy tudja folytatni a telepítést.
2013. máj. 10. 15:11
 2/12 anonim ***** válasza:

Te egy olyan szerencsés felhasználó vagy, hogy még magyar nyelvű használati utasítás is van a laptopodhoz.


MIÉRT NEM OLVASOD EL?

(Ha megtennéd, akkor számodra is kiderülne, hogy az F2 gombbal léphetsz be a BIOS-ba.Én is csak onnan tudom, mert a kérdésedre megnéztem.)


Mi az oka, hogy a feltelepített Windows 7 helyett egy Windows 7-et akarsz telepíteni?

2013. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tudom, ott is próbálgattam állítgatni, hogy bootolja a HDD-t de nem bootolja magától. Nem kell hülyének nézni és nem kell ilyen lekezelően írni.


Újra akartam rakni a gépet, de most egy frissebb változatot akartam rá rakni, és akkor így nem kell majd annyi frissítést telepítgetni.

2013. máj. 10. 15:40
 4/12 anonim ***** válasza:

A videón azt csinálod, hogy utasítod a gépet, hogy töltse be az alapértelmezett beállításokat (F9), majd továbblépsz, hogy a HDD-ről bootoljon.

Ha telepítőlemezről akarsz bootolni, akkor változtasd meg a boot sorrendet.


Viszont mindenek előtt célszerű volna visszaállni a rajtvonalra, mert innen és jelenleg kideríthetetlen, hogy mit csináltál eddig a géppel. Amikor bekapcsolás után nem reagál a gép nyomj egy F4-et és a recovery partícióról, vagy lemezről állítsd vissza az eredeti állapotot.


Egyébként meg amit szeretnél az értelmetlen. Minden hónap második keddjén a Microsoft felpakol egy csomó frisssítést és javítást, amit az Update úgyis feltelepít ha hagyod.

2013. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha megnyomom az F9-et induláskor akkor sípol egyet és kikapcsol. Nincs recovery CD-m. A windows megy rendesen, az a bajom hogy nem akar magától bootolni a vincseszter, nem akarja elinditani a windowst, csak ha külön arra utasítom az F10-el a bootmenübe.


Nem kaptam semmilyen CD-t a laptophoz. Eredetileg Windows 8 volt a gépen, de én lecseréltem windows 7re.


Látom nem érted, hogy miért akartam újra rakni a windows 7-et. Azért akartam egy frissebb windows 7-et rakni mert a régi windows 7-es DVD-men nincs fent egy csomó frissítés. De találtam egy frissebbet, amit kiírtam DVD-re. Ebben a verzióban már több frissítés van mint az enyémen volt.

2013. máj. 10. 16:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Na itt egy csomó új információ.

Eddig szó nem volt Windows 8-ról, csak arról, hogy akartál egy frissebb Windows 7-et.


Akkor most csináld azt, hogy nyomsz egy F2-őt, aztán > Boot > Boot Divece Priority > A nyilakkal válaszd ki az optikai meghajtót, majd F6-tal mozgasd a lista elejére. > F10, elmented és kilépsz a BIOS-ból.

Előtte - amíg be van kapcsolva a gép - beteheted a teleptő lemezt és arról fog bootolni, ha a lemez jó.

2013. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Innen csinálsz egy tiszta telepítést és elvileg rendben vagy. Még az aktiválásnál akadhatsz el, de az már egy másik történet.
2013. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
[link] úgy van beállítva, de ezeket is próbálgattam már akár mit állítok semmi sem történik. ha megnyomom az f4et akkor ott gondolom be kéne jöjjön valami menü igaz? nekem azután is fekete képernyő jön be.
2013. máj. 10. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem úgy van beállítva. A mostani beállításod szerint először a merevlemezen keresi az operációs rendszert.


Az opőtikai meghajtód a második. Cseréld meg őket úgy ahogy írtam.

2013. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Feltudom telepíteni a windowst most raktam újra megint, formáztam az egész gépet. Ha bootolni akarom a windows 7 telepítő lemezt akkor megnyomom az F10et és elindul a telepítő. De nekem maga a Windows kéne hogy elinduljon nem a telepítő és az csak úgy indul el ha megnyomom az F10et és kiválasztom a vincsesztert. Már felcseréltem azt amit mondtál, volt már úgyis hogy először az optikai meghajtót bootolja aztán a vincsesztert meg fordítva is ahogy a képen van.


Nem tudom én magyarázom rosszul vagy miért nem érted? Engem most nem az érdekel hogy újra tudjam rakni a windowst mert az megy.Ha bekapcsolom a laptopot akkor azt várom hogy magától induljon el a windows. De nem indul. Hanem külön bootolnom kell a vincsesztert. Ez a bajom!!!

2013. máj. 10. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!