Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alaplapom ment tönkre,...

Az alaplapom ment tönkre, vagy a BIOS állítottam el?

Figyelt kérdés

Tegnapi nap folyamán újra kellett telepítenem a windows-t, mert már nem bootolta be a gép. 2 winchester van a gépben. 1 160 gb-s és egy 1000-es. A kicsit nem engedte leformázni (ezen volt a windows), csak a nagyot. Így arra tettem fel a windows-t. Mivel nem eredeti van, így érvényesíteni akartam Loaderrel. Nem sikerült, mivel azt írta ki a loader, hogy Unsupported partition table, így nem is engedte telepíteni önmagát. Majd kúrtászoltam a BIOS-ban, mivel azt mondták, hogy kapcsoljam ki az UEFI-t. Megtettem (átállítottam Legacy-re) semmi nem történt. Majd vissza állítottam. (Ugye BIOS módosítás újraindítással jár). Ezek után nem indult be a gép, nem jött be a BIOS. A szokásos egy rövid csippanás utáni indulás helyett, egy hosszú, 2 rövid csippanás, és a monitor nem kapott signalt, minden hardver müködik. Bementem oda, ahol a gépet vettem. Ott azt mondták, hogy elég egy RAM, videókártya ki-be dugás, és akkor elvileg jó lesz. Biztonság kedvéért bementem egy másik helyre. Ott egy kedves kopasz kolléga tisztán közölte, hogy XY szerint a BIOS-mat tönkre vágta a LOADER DAZ. Persze mondtam neki, hogy nem engedte az Installálást. De persze mindig mondta, h egy bios reinstall segíteni fog. Közbe megfigyeltem, hogy az alaplapomon a kis LED nem világít. Bevittem a gépet oda, ahonnan vettem. Ott már bólogattak, h valszeg faszán gallyra verted. Na mondom oké... Most akkor mi a helyzet? Valaki így látatlanban?

A gép alkatrészei többnyire újak, fél évesek, garisak. (Alaplap, proci, táp (őő ez egy LCPower,amire mindig azt mondták, h olyan rossz), Vga, memóriák, és nagy vinyó.

Köszönöm a segítséget előre is!



#BIOS #nem indul #alaplap #Unsupported partition table #egy hosszú két rövid sípolás
2013. máj. 7. 14:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Utólag utána néztem még neten. Sok helyen írják fórumokon, blogokon, stb., hogy videókártya hiba (lehet érintkezés vagy pedig az ment gallyra) esetleg alaplap hiba. A videókártya 2 hónapja lett véve.
2013. máj. 7. 15:05
 2/4 pinkpancser ***** válasza:
1 hosszú 2 rövid az tényleg VGA szokott lenni.
2013. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a BIOS-ba sem tudsz már belépni?

Próbáld kivenni a videokártyát, hogy az alaplapi integrált video induljon, hátha az műxik.

2013. máj. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

"1 hosszú+2 rövid hangjelzés: Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását!"

2013. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!