Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop garancia esetében ez...

Laptop garancia esetében ez rendeltetésellenes használatnak számít?

Figyelt kérdés

Az ASUS laptopomat elég gyakran használtam ölből, takaróról, stb. textilről, mert nem tudtam, hogy tilos, és azt sem, hogy miért tilos. A napokban vettem észre a problémát, mely az is lehet, hogy már hosszabb ideje fennáll.

Terhelés alatt (FIFA 13-at használva, Intel Core i3 procival) 92(!) Celsius-fokos Cpu hőmérsékletet tapasztaltam. Eddig nem nagyon nézegettem ezen a téren semmit, nem tudtam, hogy ez egy jó érték-e, szemre azért durva volt. Utána néztem, és megtudtam, hogy ez egy szép rekordközeli érték. Természetesen a Fifát azonnal bezártam, és tovább nézelődtem.

Core Temppel folyamatosan figyelgetem a hőmérsékletet. Alapjáraton 60 fok körül (inkább efölött), böngészgetve 70 fok körül van a hőmérséklete. Kézre mindig is melegnek éreztem a gépet, ki tudja mióta ment ez a 90 fokos dolog... Megtudtam a textiles dolgot, azóta nem használom semmi olyan helyen, már keresgélek alátétet. Tanultam a hibámból.

Most, miközben ezt írom, az asztalnál, 50-55 fok között vagyok ami böngészővel egy normál érték. Ettől egy tisztítást még szeretnék.

Na és most jön a lényeg. Hallottam, hogy sűrített levegővel, kompresszorral, stb.-vel lehet tisztítani, ám, hogy ez biztonságos legyen, fel kell nyitni, szét kell szedni a laptopot. De a maradék másfél év garanciám onnantól egyből ugrana, ha házilag ki merném csavarozni... :/

Ezért az ASUS-szal kell megcsináltatnom. Viszont ők erre nem fogják azt mondani, hogy én vagyok a hibás?



2013. máj. 5. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt ők nem tudják hogy te ágyból használtad.


Másrészt ez nem maradandó probléma.

Attól hogy ágyban túlmelegítetted,emiatt nem fog később túlmelegedni.

2013. máj. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Figyelmetlen voltam, és a problémát nem írtam le. Azért nem szabad textilen használni, mert a ventillátor alul szívja be a levegőt, és onnan sok port/szöszt összeszed. Emiatt kell a hűtőt tisztítani, tehát ez az ami a probléma. Na és azt azért talán észreveszik, ha a hűtőre vastag por- és szöszréteg telepszik. A választ azért köszönöm.

Most, hogy az eredeti problémát leírtam, akkor jöjjenek a fejlemények. Kipróbáltam asztalnál a Fifa 13-at. 62-3 fokig ment, és bár energiatakarékos módban, ahol fagy a játék, max energiával sem hiszem hogy 70 fölé menne. A gép 9 hónapja van meg. Ez idő alatt végig takarón használtam, szennyezve a hűtőt. Lehet, hogy még nem alakult ki nagyobb probléma, és nem kell kitisztíttatni? Lehet, hogy elég az, hogy mostantól soha nem használom ágyban? Köszönöm a válaszokat előre is.

2013. máj. 5. 19:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudják, mert látni lehet, hogy tele van szösszel, meg szövetdarabbal a cooler.

Amúgy nem tudtad, hogy tilos eltakarni a szellőzőnyílásokat?

Egyrészt ez szerintem IQ, mert egyértelmű, másrészt kb 60x leírja a használati útmutató, hogy SOHA..... erre te nem tudtad.

Ettől csak az lenne hatásosabb, ha téglára vésnék és a fejedhez vernék a boltban.


Amúgy meg a 90fok rettenetesen sok, nekem max terhelésen is 4-5óra után 60C a Core i3 CSS mellett.

Alapjáraton meg 35-45fok között mocorog, attól függ mit csinálok.


Sűrített levegős spray-vel ki kellene takarítani a gépet. szedd le a hátlapot, azt le lehet garanciavesztés nélkül asusoknál általában.

2013. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A gépet nem szabad szétszedni rész benne van a leírásban, a textiles nincs... Ha nem szabad elzárni a szellőzőnyílásokat, akkor asztalnál sem szabad használni? Mégis hol nincsenek eltakarva?
2013. máj. 5. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Te... van lába, kis gumi, vagy műanyag, na az nem véletlenül van ott, eltartja az asztaltól /minden más sík, kemény felülettől a nyílásokat.

Most újat mondtam?

Asus laptopom is van, erről garanciavesztés nélkül leszedhető a hátlap, kitisztítható a venti, kicserélhető a HDD, illetve a RAM.

Illetve BIOS-resethez kiköthető az elem.

Tudomásom van másik 3asus notebookról, szintén leszedhető.

Szerintem a tiedről is leszedhető.

2013. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amennyire a kis gumi elemeli az elég? Sajnálom, de most tényleg újat mondtál! :D

Mintha a jótállási jegyen olvastam volna valami olyat, hogy nem lehet szétszedni, mert akkor elveszik a garancia...

Most böngészőhasználattal 55 fok körül van, mindjárt kipróbálom a FIFA 13-at egy kicsit hosszabb időre, egy fél meccs alatt talán elég jól bemelegszik. Szerintem maximum 65-70 fok között megáll. Úgyhogy asztalnál javuló a helyzet. :)

2013. máj. 6. 05:38
 7/7 A kérdező kommentje:
maximum 75-77 fokra felment... :/ Ráfér az a tisztítás.
2013. máj. 6. 05:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!