Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a processzornak?

Mi a baja a processzornak?

Figyelt kérdés

Nagyobb programok, játékok futtatása esetén iszonyatosan hangos recsegő, sercegő hang jön ki a gépemből. A váz nincs rajta, oda tudok hajolni - a hang a táp és a proci körül van.

Táp kilőve, újat vettem, nem lett jobb.


Rövid idő után, az az kevesebb mint 2 másodperc, leállnak a HDD -k (csattanó hang, leparkol) majd újra indulnak. Minimum fél percig teljesen megfagy a gép, majd ismét életre kell és vele egyidőben ismét serceg, majd megint megállnak a vinyók.


Ezt eljátsza 3x, 4x, aztán vagy újraindul mint egy áramszünetnél, v elcsendesül és csak 5 percenként játsza el. Előbb-utóbb találkozok a híres üzenettel "A windows helyreált egy váratlan hiba után"


Egy HDD-m már meghalt ezért. Akkor gondoltam azt h vmi a táppal lesz. De nem jött be



2013. máj. 4. 17:41
1 2
 11/12 csacsi2 ***** válasza:
Egyetértek lehetne jobb is a helyzet, először ezért írtam a szervízt, amúgy meg lehetetlen elektromos hibát feltárni műszerek nélkül, látványra meg ott a kondi ami szintén tud csattogni, ha tönkremegy (és az még olcsó is)!
2013. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Na rendben szal kondik és táp :D

Még érdekesség: BIOS-ban a processzor feszültségét (Vcore, vmi mi volt a beállítás nem tom, késő este csináltam) levettem "veszélyesen alacsonyra", 2,0 V.

Halkabb lett a sercegő hang, és kevesebbet állt le. De nem oldotta meg a problémát.


lehet gyanakodni, h van pufi kondim? :D

2013. máj. 5. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!