Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a processzornak?

Mi a baja a processzornak?

Figyelt kérdés

Nagyobb programok, játékok futtatása esetén iszonyatosan hangos recsegő, sercegő hang jön ki a gépemből. A váz nincs rajta, oda tudok hajolni - a hang a táp és a proci körül van.

Táp kilőve, újat vettem, nem lett jobb.


Rövid idő után, az az kevesebb mint 2 másodperc, leállnak a HDD -k (csattanó hang, leparkol) majd újra indulnak. Minimum fél percig teljesen megfagy a gép, majd ismét életre kell és vele egyidőben ismét serceg, majd megint megállnak a vinyók.


Ezt eljátsza 3x, 4x, aztán vagy újraindul mint egy áramszünetnél, v elcsendesül és csak 5 percenként játsza el. Előbb-utóbb találkozok a híres üzenettel "A windows helyreált egy váratlan hiba után"


Egy HDD-m már meghalt ezért. Akkor gondoltam azt h vmi a táppal lesz. De nem jött be



2013. máj. 4. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínüleg túlmelegedik a procid próbáld meg a takarítást és az újrapasztázást. Valamint szedd le a core-temp-et és figyeld a hőmérsékletet.
2013. máj. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Core-temp nem ismeri fel a procit. Vagyis, a hőmérsékletet nem tudja lekérni.


takarítás, tisztítás megvolt, gyakran teszem. nem segít :/

2013. máj. 4. 17:59
 3/12 csacsi2 ***** válasza:
Nem szívesen adok ilyen választ de jobb ha szervízeled ahol bemérik! A csattanó hang nem jó előjel, lehet valamelyik kondi adta meg magát, (ha púpos akkor biztos). ha sokat erőlteted komolyabb zárlat is lehet ami további eszközöket tesz tönkre, szóval jobban jársz a szervízzel!
2013. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
milyen típusú volt a régi táp és milyen típusú az új? ha mindkettő gagyi minőségű akkor még az is lehet az oka.
2013. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A szerviz azért nem érdekelt eddig, meg ezután sem mert túl régi ahoz h javíttassam horror árakért. Most azt tervezem veszek vmi újat.. de egyelőre se újra, se javításra nincs keret :S :D


Az előző táp egy noname gyártmány volt, azt nem is csodálnám ha megadta volna magát.

Mercury KOB P4 400 Watts - jelenlegi

2013. máj. 4. 18:19
 6/12 anonim ***** válasza:
egy szar helyett vettél egy ugyanolyan szart:D ezektől nem csoda hogy meghal a HDD mivel ráereszti a túlfeszültséget aztán szép hogy megöl mindent. először is szerezz be egy NORMÁLIS tápegységet és ezt a Mercury szart pedig dobd minél messzebbre. újonnan egy FSP 350 60APN alá NEM SZABAD adni,ezt 8500Ft körül kapni. használtan persze 4-5 ezerért már kapsz 350 vagy 400-as FSP-t.
2013. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 csacsi2 ***** válasza:
22%

Mercury tápok jók, van benne védelem is ami jó, ráadásul nem is használt így nem egy kiindulási alap. sajnos én sem vagyok valami jó anyagi helyzetben :( a helyedben megnézném a processzor körüli kondikat, hogy nem hólyagos-e valamelyik. Ha igen és tudsz forrasztani pár forint kicserélni!, de egy olcsó pár száz forintos feszültség,ohm,farad mérő műszert lehet kapni a piacon azzal be lehetne mérni!

[link]


Ha nincs vénád az elektronikához akkor csak van egy haverod aki elektromos végzettségü, szerintem bevállalná!

Csak sok sikert kívánhatok, én szerencsés vagyok a bátyám állandóan forrasztgat...

2013. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a mercury tápok jók? mióta? vacak, hulladék belsővel és nulla védelemmel jók? nem mondanám...
2013. máj. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 csacsi2 ***** válasza:
Miért jobb a codegen?! Azt hiszem nem a csúcskategóriákról beszélgetünk...A másik hogy ha az előzővel nem ment és egy újal sem akkor gondolom ezt kizárhatjuk,. vetessél vele egy drága tápot, egy harmadikat....
2013. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
oké tegyük fel hogy nem a táp az oka(pedig elég nagy rá az esély hogy igen mivel mindkettő ugyanolyan szar, akkor egy első szar után egy másik ugyanolyan miért ne okozhatná azt?) attól még a tápot alapból erősen ajánlott cserélni mert bármikor megölheti a gépet(ha még eddig nem az tette)
2013. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!