Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket válaszam? TP-LINK...

Melyiket válaszam? TP-LINK TD-W8961NB D-LINK DSL-2741B LINKSYS WAG120N

Figyelt kérdés
Szeretném az SNR margint állítani. Nem tudom melyikben van erre lehetőség. Nem szokott szakadozni a netem, de most csak 13Mbps-ot tud a 20 helyet (T-home). Tudom, h 10 a garantált, de szeretném megnézni mennyi tartalék van még benne. Most egy Tp-Link TD-W8901GB használok. Egy asztali gép van rádugva, ha wifin felcsatlakozok laptopról, benyomom asztalin a torrentet még az oldalakat sem tölti be egyik gépen sem.

#TP-LINK TD-W8961NB #D-link dsl-2741b #linksys wag120n
2013. ápr. 22. 00:27
1 2
 1/11 minimalis ***** válasza:

Nem értek a routerekhez, szóval ne vedd kézpénznek, de az összes ismerősöm a (cisco) linksys-re esküszik. Mondván, hogy jó termékeket gyártanak és kevés a gond velük.

De mint mondtam, várj valaki olyannak a válaszára, aki ért is hozzá. :)

2013. ápr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
TP-LINK TD-W8961NB!!! a linksys sz@r!
2013. ápr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A linksys az egyik legjobb, de ár-érték arányban a TP-linkek vezetnek mostanában.


Viszont kérdező bármilyen routred is van ha maxon megy a torrent, akkor bizony le fog halni a net, mivel elviszi a teljes sávszélességet.

Állts be egy korlátozást, ami kicsivel a max alatt van és kész.


Tudsz netezni ÉS torrentezni.

Azt meg, hogy 20 helyett mennyivel jön ne vedd alapul, mert nem csak a routertől függ, hanem a szolgáltató leterheléségtől inkább.

2013. ápr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A terheltségen nem lehet észre venni. Mindig ugyan ennyi. "Csúcsidőben" is.


Seedelés közben olyan mint, ha megszakadna a net. Nem is tölt fel csak 1-2kb/s-el. Letöltés megy fullon közbe.

2013. ápr. 22. 01:17
 5/11 minimalis ***** válasza:
Milyen net ez konkrétan? ADSL?
2013. ápr. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ADSL. T-home NetMánia M. Az internet csomag mellé kapott modemmel (D-link dsl-360R) nem csinál semmi ilyesmit. Ha megy az utorrent akkor is betölti az oldalakat. Még a sávszélesség is nagyobb kicsit.
2013. ápr. 22. 02:50
 7/11 P.O.C. ***** válasza:
De miért kell neked drága DSL modem-router kombókkal kínlódnod? Ha úgyis van külön DSL modemed, megveszel hozzá egy jó erős hagyományos Wi-Fi routert utánakötöd és kész, sokkal olcsóbban jössz majd ki.
2013. ápr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A legtöbben nem ajánlják. Miért bajlódjak 2vel ha egy normálissal ki lehet váltani? Miért fogyaszon 2modem? Miért villogjon itt két modem. Epilepszia veszély. :) Jó ez csak poén. Amúgy szerintem ezek még nem a drága kategória. A tp-link 10körül van. A másik 2 15-16.
2013. ápr. 22. 10:13
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Attól, hogy azokat egybe építették az nem fog kevesebbet fogyasztani, mint a két eszköz külön. Én amúgy nem szoktam olyan helyen elhelyezni őket hogy a képembe világítsanak.

Már tízezer körül veszel, olyan gigabites csatlakőzóllal rendelkező routert, ami bírja a gyűrődést, és a tudása nem korlátozódik egy egyszerű Wi-Fi routerére, ami ADSL -en kívül más kapcsolat megosztásra nem alkalmas.

[link]

USB nyomtatószerver, alap NAS funkciók, FTP szerver és még sorolhatnám.


De te tudod, ha mégis modem router kell, akkor a TP-Link -et vedd.

2013. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor kellene egy erősebb modem is? Bár ezt (D-link dsl-360r) lefrissítettem és feljebb toltam az SNR margin értéket. Most 6.2 db-en van. Sávszélességem természetesen megnőtt. Most 18764kb/s. Pár órája már megy és semmi szakadás pedig volt közbe letöltés is.

Mondjuk egy ilyen kombo:

D-link dsl-321B + ASUS RT-N12E


Valami ilyesmire gondoltál? Vagy én értem félre?

2013. ápr. 22. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!