Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU húzás, csak 300Mhz plusz...

CPU húzás, csak 300Mhz plusz sikerült. Hogy húzzam tovább?

Figyelt kérdés

Celeron D331-en van, és már-már kukába kívánom, mégis még mindig fut, szaggat néha, de fut.

Vettem egy 9600GT-t, mert eddig IGP-m volt és a procim már nem elég neki, tehát hiába van jó VGA-m, nem bírja a tempót.


Eredetileg ez 2.66Ghz-n fut, nekem sikerült felhúzni 2.90Ghz-re, örültem is, de hamar rájöttem, hogy +300Mhz-t nem igazán érzem meg a sebességében.


Kezdtem beletörődni, amikor google-be beírtam, hogy Celeron d331 overclock, képek keresése és kiadott egy csomó húzott celeron adatát (Hitelesített adatok CPU-Z-vel is)


Megnéztem, volt olyan, aki 6.50Ghz-re húzta fel (nem írtam el, tényleg 6.50-re felhúzta :D)

Nekem nem célom, hogy proteinzabáló génmódosított izomagy legyen a procimból, de egy olyan 3.20Ghz-nek örülnék.


Valaki tudja a módját annak, hogyan húzhatnám feljebb?

(eddig +fesz. nélkül húztam, semmit nem állítottam, csak a Clock-ot)


Válaszokat előre is köszönöm, ha esetleg kiegészítés kellene vagy valami kimaradt, írjatok bátran!



2013. ápr. 15. 17:21
1 2
 11/15 DaniKacsa :P ***** válasza:
Hogy húzd tobább? Köss rá madzagot. Csak nagyon jó (pl igen nitrogén hűtéssel) tudod tobább huzatni.
2013. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hahaha :) ezt már olvastam másik topicban.
2013. ápr. 15. 19:01
 13/15 A kérdező kommentje:
Ha jól értelmezem, kibír 67,7 celsiusig, addig meg tutti nem megyek el. Ha 50 fok körül lesz, veszek bele hűtést, addig nem. Most nem tudom hogy áll, pár éve everesttel néztem, akkor 43 fokos volt átlagban, azóta új a tápom, és van aktív hűtésű VGA-m, lehet, hogy javult a hőelvezetés. [link]
2013. ápr. 15. 19:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Hát most mit csináljak, nem nagy gépem volt, meg amúgyis, amint failol, csak bios resetelek és folytatom...

Aki nem jártas, meg nem tudja vész esetén mit kell csinálni annak jó is az alacsonyabb lépés.

Lapra nem emlékszem, talán valami asrock volt?

2013. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van. Amíg nem adsz + feszültséget, addig nem lehet nagy baj... MSI p4m900m2-l alaplapom van amúgy, sajna úgy tudom ez nem annyira húzható, mint az Ascrok.


Mindenesetre köszönöm mindenkinek, aki segített valamilyen módon, már tovább merem húzni, majd lesz valami...

Ha esetleg lesz fejlemény, írok, ha valaki még segítene, írhat :)

2013. ápr. 15. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!