Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU húzás, csak 300Mhz plusz...

CPU húzás, csak 300Mhz plusz sikerült. Hogy húzzam tovább?

Figyelt kérdés

Celeron D331-en van, és már-már kukába kívánom, mégis még mindig fut, szaggat néha, de fut.

Vettem egy 9600GT-t, mert eddig IGP-m volt és a procim már nem elég neki, tehát hiába van jó VGA-m, nem bírja a tempót.


Eredetileg ez 2.66Ghz-n fut, nekem sikerült felhúzni 2.90Ghz-re, örültem is, de hamar rájöttem, hogy +300Mhz-t nem igazán érzem meg a sebességében.


Kezdtem beletörődni, amikor google-be beírtam, hogy Celeron d331 overclock, képek keresése és kiadott egy csomó húzott celeron adatát (Hitelesített adatok CPU-Z-vel is)


Megnéztem, volt olyan, aki 6.50Ghz-re húzta fel (nem írtam el, tényleg 6.50-re felhúzta :D)

Nekem nem célom, hogy proteinzabáló génmódosított izomagy legyen a procimból, de egy olyan 3.20Ghz-nek örülnék.


Valaki tudja a módját annak, hogyan húzhatnám feljebb?

(eddig +fesz. nélkül húztam, semmit nem állítottam, csak a Clock-ot)


Válaszokat előre is köszönöm, ha esetleg kiegészítés kellene vagy valami kimaradt, írjatok bátran!



2013. ápr. 15. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akik azt felhúzták 6,5 GHz-ra, azok vérprofi tuningosok, és folyékony nitrogént használnak hozzá, ami -200 fokos. Egyébként ha adsz hozzá + Volt-ot(ami nem ajánlatos) akkor valószínűleg fogod tudni tovább húzni.
2013. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Plusz fesz biztos kelleni fog! Gondoskodj megfelelő hűtésről és ne felejtsd el amit mondani szoktak: "csak apró lépésekben"... azt is tudni kell, hogy minden proci egyedi, tehát nem biztos, hogy a tiéd is bírni fogja a 6.5 GHz-et... 3.2 valószínű, de ne ugorj nagyot!
2013. ápr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A baj az, hogy 2900Mhz a rekord 667Mhz-n fut a RAM.

Próbáltam húzni tovább, de feszültséget nem mertem neki adni, nehogy tönkrevágjam, mert nem húztam még (2006-os konfig) más procit.


Vannak akik az FSB:RAM arányt is piszkálják, én ahhoz sem igazán nyúltam...


Vannak külön programok, amik tesztelik, hogy mit bír, hogy a legjobb, de vannak akik azt mondják, ezzel hamarabb tönkremegy a CPU.


Tudnátok segíteni, hogy hogy álljak neki 3.20Ghz-re húzni esetleg?


Olvastam egy másik topic-ot itt gyakorikérdéseken, azt írták, hogy 300Mhz nem annyira érezhető. Hát ezzel egyet értek, bár játékban kb. 10FPS-sel jobb lett, windows 7 élményindexe pedig 0.3 tizeddel többet adott a húzott procinak, mint a gyári frekvencián futónak.

2013. ápr. 15. 17:43
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt már végképp nem értem. Találtam a neten egy húzott cpu screenshot-ot, lefotóztam mellé az enyém is a gyári beállításokkal.

[link]


Bal oldali az enyém, jobb oldali a tuningos.

Azt nem nagyon értem, hogy ha 3.6Ghz-n fut, hogy használhat kevesebb feszültséget, mint az enyém gyárilag? o.O

2013. ápr. 15. 18:02
 5/15 anonim ***** válasza:

Minden egyes proci más még a cleron D331-en belül is. Mindegyik máshogy bírja, azt nem lehet tudni, hogy épp a tiéd hogy bírja.

Tovább jutni csak fesz emeléssel fogsz máshogy nem fog menni.

2013. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ az alaptól is. Hogy egy 10 ezres van a proci alatt, avagy egy 25 ezres.
2013. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

d331 nekem 4,5ghz-et ment alapfeszen.

4,7körül vége volt.

2013. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom, hogy igazatok van... Viszont theskunkernek megköszönném, ha lerészletezné, hogyan is csinálta az overclock-ot.


Kérlek írd le ha ráérsz :)

Előre is köszi :D

2013. ápr. 15. 18:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát...

emeltem 500mhz-enként, és eddig ment el stabilan, minden 500mhz után lefutattam egy super pi-t 1 millióig.

2013. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az fura :D 500Mhz-n ként... Azt javasolják, hogy 10Mhz-n ként +oljunk, persze ezt csak olvastam.


És a Ram-jaid nem is állítottad, nem is adtál +feszt, semmi, csak az órajelet húztad?


És légyszi az alaplapod típusát is írd meg, ha tudod, köszi :D

2013. ápr. 15. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!