Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem arról a hard disc-rő...

Miért nem arról a hard disc-ről boot-ol az XP, amelyikre megkérem?

Figyelt kérdés
Az eddigi Samsung vinyó mellé betettem egy régebbi Maxtor -t, ugyan azt az oprendszert tettem föl rá, de azóta csak azt látja a gép és arról is boot-ol be. Ha már "benn" vagyok, látja a másik - Samsung - vinyót, adatokat is, mindent, de az Istennek sem indul el.....miért?! Próbáltam boot menüben átállítani a dolgokat, de semmi sem történt!

2013. ápr. 9. 17:05
 1/10 BM-Striker ***** válasza:
BIOS-ban be kell állítani, melyikről boot-oljon.
2013. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
U.i.; A Samsung SATA-s, a Maxtor IDE csatolós....De eddig ez nem volt probléma, régebben is használtam együtt ezt a két vincsit,igaz, a Maxtor-t csak adattárolásra!
2013. ápr. 9. 17:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, át is állítja magát a boot menu-ben, de akkor is csak a Maxtor-t indítja.....
2013. ápr. 9. 17:08
 4/10 anonim ***** válasza:

XP esetén, ez is lehet az ok:

[link]

2013. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN, DE SZERINTEM NEM EZ A BAJ.....HASZNÁLTAM MÁR Így, együtt, XP-n ezt a két HDD-t, annyi különbséggel, hogy a 80 gigás Maxtor-t csupán adattárolásra használtam. Most, hogy lepucoltam és tettem rá egy XP-t,történt valami, amit nem értek.Ráadásul, ha kikötöm a Maxtor-t, be sem boot-ol a gép, azt irja ki,; " A Win nem tud startolni, mert a computer disc-el valami probléma van. Eszközkezelőben viszont azt irja, megfelelően működik a Samsung HDD.
2013. ápr. 9. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy bent volt-e mindkét vinyó, mikor feltetted a Maxtorra az XP-t és bootolva tetted fel a másik oprendszert vagy az egyik XP alól?
2013. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Be volt kötve mindkét vinyó, mikor telepÍtettem az új XP-t és teljesen legyalultam-újraformáztam előtte..........
2013. ápr. 9. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
De közben ment a másik oprendszer vagy nem?
2013. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs választóképernyő, amin a két XP közül választhatsz akkor nem is fog a másikról bootolni, mert bootoláshoz aktívvá kell tenni a partíciót, az aktív partíció meg ugye a maxtoron van. Ha azt kiveszed akkor nincs aktív partíció tehát bootolni sem fog. Próbálj egy olyant hogy letöltöd ezt ( [link] , elindítod. Itt látni kéne mind a két vinyón az oprendszert és csinálhatsz "választóképernyőt" is és akkor mennie kéne mind a két oprendszernek...


Ha fent van a progi akkor írj...

2013. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Kipróbálom!
2013. ápr. 9. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!