Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet ilyen hangos? A...

Mi lehet ilyen hangos? A processzor, vagy a videokártya?

Figyelt kérdés

Processzor: AMD Phenom II X4 980 BE

Videokárty: Sapphire HD6870

Egyik sincs húzva, és mindkettőn a gyári hűtő van fent.

Előre is köszönöm! Esetleg tudnátok egy halk, megbízható és olcsó hűtőt ajánlani max 10k-ig?


2013. ápr. 6. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A ketto kozul barmelyik lehet,ha defektes a ventilator.

Nekem pl a processzorom hutoventilatora kisse zajos,ugymond hörrög,regebben pedig a videokartyam ventilatorja nagyon zugott.

Hajolj oda melle es hallgasd meg kozelebbrol hogy melyiktol jon a hang.

2013. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az amd gyári procihűtője elég hangos. Valószínű, hogy azt hallod. Ha meg venni akarsz rá hűtőt, tudni kéne milyen a házad, maximum mekkora hűtő fér bele.
2013. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Mi ezt honnan tudjuk? Ezt komolyan gondoltad, hogy mi mondjuk meg, mikor te vagy ott? Vedd le a ház oldalát és nézd meg melyik a hangos.

Valószínűleg a phenom coolere lesz a zajos. Ha nem tuningolsz akkor egy cooler master tx3 evo is bőven elég.

2013. ápr. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig is hangos volt, de mostanában nagyon elkezdett irritálni a dolog. A házam egy Coolermaster Elite 330. Az alaplap pedig egy GIGABYTE 970A-UD3 (ha esetleg ez is kellene). Nem vagyok hülye, meghallgattam mielőtt kiírtam volna a kérdést, de nem tudtam eldönteni, hogy melyik a hangos, mivel meglehetősen közel vannak egymáshoz. Köszönöm az eddigi válaszaitokat!
2013. ápr. 7. 00:14
 5/8 anti paladin ***** válasza:
Fapados módszer de ha nem tudod megkülönböztetni, menet közben egy pillanatra (max. 10 mp), fogd meg a proci ventit, rögtön kiderül melyik zajong.
2013. ápr. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez marhaság, egy olyan erősen pörgő kis venti 3mp-től leég.


Valószínű hogy a CPU hűtő a hangos... Ha a házadhoz van egy kis műanyag "cső" amit az oldalára tudsz csavarozni, tedd fel, akkor könnyebben fogja a levegőt beszívni a venti és elhallgat. Én is ezt tettem, és azóta játék közben is ugyan olyan halk mint üresben.

2013. ápr. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most nézem, a házunk ugyan olyan :D
2013. ápr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Osynho ***** válasza:

MSI afterburnerrel meg tudod nézni a vga fordulatszámát, abból nagyjából ki lehet következtetni, hogy az hangos-e. Referencia hűtős a 6870-es (tégla)? Esetleg le is tudod venni szoftveresen a fordulatszámát, ha csökken a zaj, akkor a proci a ludas.


Ugyanezt meg tudod nézni a proci hűtése esetében is pl aida64-el. Ha magas a fordulatszám, akkor az is hangos.

2013. ápr. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!