Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lark FreeMe 70.6 tabletnek mi...

Lark FreeMe 70.6 tabletnek mi lehet a baja? Software vagy Hardware?

Figyelt kérdés

7 colos tablet. A következő hibajelenséget produkálja: Kb fél óra-1 óra használat után a gép hátulja felmelegszik majd egy villanással a kijelzőn lefagy az egész rendszer és csak a bekapcsológomb hosszan nyomva tartásával lehet újraindítani.

Antutu Benchmark-al teszteltük külön a processzor, a videókártya (2D-3D gyorsítás, ill. az SD kártya a belső memória elérését de közben nem fagyott le.

Már többször újraszoftvereztük, de a hiba továbbra is fennáll. Az USB kábel csatlakoztatásakor is lefagy. Szervízbe is volt, és a probléma ugyanúgy fennáll, csak új software került rá valószínűleg, lehet hardware baja van?

A gép adatai:

Model: A13 Mid

Brand: softwinners

CPU hardware: Sun 5i

CPU model : Armv7 (VFPv3, Neon)

800x444 kijelző felbontás

Arm MALI400 MP GPU



#lefagyás #Android #tablet #táblagép #software #melegedés #hardware hiba #tesztnél nem fagy le #Usb nél fagy #csíkozó lcd
2013. ápr. 5. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A processzor túlmelegszik gondolom és akkor kiakad a gép. Próbáld meg megnézni, hogy nincs-e kosz a processzor és a hátlap között ha van pucold ki és egy kis hűtőpasztát rakj rá nekem megoldotta.
2013. ápr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amikor a Wifit bekapcsolom, akkor elég hamar lefagy a gép. Játék közben is, csak úgy lassabban. Azt nem értem akkor videókari tesztelés közben mért nem fagyott le?

Az usb használatakor is lefagy.

Ha töltőre rakom, nem fagy le.

Mikor lefagy a gép, akkor a kijelzője csíkos lesz és elfehéredik. Néha mintha recsegne a gép.

Pedig újra is lett pasztázva.

Az biztos hogy ilyenkor felmelegszik.

Garanciális javításkor is említettük ezt a problémát, de szemmel láthatóan nem kezdtek vele semmit.

A gép hátlapján nincs szellőzés, nem tudja leadni a hőt sehová, ez lehet a gond?

Vagy wifi hiba lehet? Ugyanilyen gépet láttunk neten, és a belsejében máshogy volt elhelyezve az aksi meg a wifi, lehet elrontottak valamit, sztem hardveresen meg sem nézték utólag?

2013. ápr. 7. 16:01
 3/4 A kérdező kommentje:

leszedtem a hátlapját, egy idő után úgy is felmelegedett és csíkos lett a kép, ugrált

és mindezt wifi használat közben

tehát nem segítene rajta a szellőzős hátlap sem, és ilyenkor jobban felmelegedik, de zárlatot nem látunk rajta, nem tudom mi lehet a gond, eddig mindenkinek más gondja volt a hasonlótáblagépén

2013. ápr. 7. 17:06
 4/4 séllei lászló válasza:
nekem is ezt csinálja eseetleg CPU GPU Vagy A RAM hibás
2013. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!