Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kattog a Winchesterem! De...

Kattog a Winchesterem! De vajon miért?

Figyelt kérdés
kb 5-6 hónapja elkezdett kattogni a winyóm.kb 10-20 percig kattog,utána erőből elkezd tölteni,piros alul a led,dolgozik elég keményen,és utána használható a számítógép.ha ez megtörtént,utána nincs gondom a géppel,ugyanúgy használható mint régen.hallottam már arról,hogy ilyenkor meg fog halni a winchester,és vehetek újat.de eddig egyszer se láttam hallottam haldokolni.nem lehet e esetleg belső hiba?valami szektor meghibásodott?esetleg egy vírus miatt klattyog?vagy a bios-ban valami elállítva?nincs e esetleg olyan program,ami ezeket esetleg megmutatja,hogy nincs e belső hibája?esetleg egy vezeték meghibásodott volna?segítsetek kérlek
2013. ápr. 4. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

"lehet e esetleg belső hiba?valami szektor meghibásodott?"

Talált süllyedt, szerez be mihamarabb egy tartalékot, és ments át mindent, mert amikor megadja magát, elvesztesz minden adatott rajta.


SMART adatokat tetszőleges HDD tesztelő programmal lekérheted, ki írja hány hibás szektorod van, és egyéb információkat.

Ilyen pl. HD-Tune

2013. ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
és ezeket a hibákat ki lehet javítani valahogy?
2013. ápr. 4. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet javítani, de a hibás szertorok letilthatóak és helyükre átmeneti tárból szabadít fel helyet a rendszer.

Legegyszerűbben: futtatás - "chkdsk /f /r /v"

vagy HDDRegenerator program


Azonban ez csak ideiglenes megoldás.

2013. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!