Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS update után "összement"...

BIOS update után "összement" a kép. Miért?

Figyelt kérdés

Windows 7 Ultimate 32bit van a gépemen, monitorom Samsung SA300 19" és VIA Chrome 9 HC IGP integrált videokártya.


A ROM-BIOS frissítése sikeres volt, de a képernyőfelbontás az eddigi 1366x768-ról összement 1024x768-ra.

Válasznak már kaptam egy linket egyszer, de csak fél megoldás volt, az XP-s driver a VGA-hoz.


"Tünetek:" :)


Windows 7-es driverrel a maximális felbontás 1024x768, így futnak játékok, minden jó, csak nem WIDE és elég zavaró a két fekete csík oldalt;

Windows XP-s driverrel a maximális felbontás 1360x768, így is futnak a játékok és nem is annyira észrevehető az a 6px, de néha újraindul miatta a gép, mivel win7 driver kéne az op.rendszernek;

Windows 7 által letöltött "Szabványos Grafikus Adapter" driverrel max. felbontás 1360x768, viszont olyan gyenge, hogy nem indulnak játékok, stb;

Na és ha nincs driver akkor max. felbontás Full HD 1920x1080, játékok persze nem indulnak, és pár percen belül leszedi az imént említett "Szabványos Grafikus Adapter" drivert a Windows 7 magának.


A gép elég gyenge, de eddig bírta az 1366x768-at, nem értem hogyan befolyásolhatja a BIOS update a VGA-t... :(


Alaplap MSI P4M900M2-l.


Segítséget/válaszokat előre is köszönöm!



2013. ápr. 1. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az integrált vgat használod, és nincs külön videokártyád, akkor a bios frissítés, simán befolyásolhatja azt is. Könnyen lehet, hogy újra kellene telepíteni a wint, de máshogy nem megy, akkor meg vissza a régi bios (mert azt ugye lementetted mielőtt frissítettél... ;-).
2013. ápr. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát MSI Live 5-tel frissítettem, remélem lementette mert... xD

Az a gáz, hogy már nincs kedvem újrarakni a win-t mert decemberben álltam át XP-ről és azóta már kb. 3x raktam újra, 1x vírus miatt, 1x mert Ultimate-t akartam nem Prof.-ot, stb...

Szerinted az újratelepítés megoldaná biztosan, vagy csak egy lehetőség? :)

2013. ápr. 1. 01:30
 3/4 A kérdező kommentje:
Találtam egy a frissítés után kidobott file-t. Kikukáztam, de nem tom mit kezdjek vele, arra ganakszom, ez a BIOS backup-ja: AMIFlh.exe
2013. ápr. 1. 01:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tudna mondani vagy linkelni egy olyan programot, ami nem veszi figyelembe a maximális felbontást, akár fullHD-ra is felállíthatom? Azzal megoldható lenne, hogy 1366x768-on tartsam az asztalt. Vagy egyéb ötlet? :D
2013. ápr. 1. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!