Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg egy régi gépem van,...

Jelenleg egy régi gépem van, és videó-kártyát szeretnék venni. Vajon kompatibilis lenne?

Figyelt kérdés

[link]


alaplapom van jelenleg. (tudom DDR2-es) Most vennék egy 6670-es videó-kártyát vagy egy 7750-est. (nagyobbra nincs szükségem).


Valahogy ősszel meg cserélném az alaplap/processzor/memória párosítást.


Az alaplap oldalán ez van:


PCI = 2

PCI-Ex16 = 1


16-os foglalattal csatlakozik a 2 kártya? (6670,7750) Nehogy megveszem és nem menne bele.



2013. márc. 30. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Tápod és a procid pontos típusa?
2013. márc. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A tápom is valami noname vacak. Codegen 450.


Procim is gyengusz bár az most a legerősebb a gépemben (6,2 pontos élményindex) Intel Pentium Dual Core E5400 2,7 Ghz, de nem az a lényeg hogy kihajtsa (mert úgyis veszek egy másikat majd.)

2013. márc. 30. 16:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát tápot feltétlenül cserélj. Ha már HD7750-et akarsz venni akkor tuningold meg a procidat. Igen kompatibilis lenne amúgy.
2013. márc. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Minek tuningoljam most a procit? manapság csak internetezni szoktam illetve néha ilyen régebbi játékokat tolni.


7750-est is csak azért írtam le, mert ~2500 ft a különbség a 6670 és aközött viszont a 7750 jóval erősebb. De a 6670-et se szándékozom túlhajtani. (bőven elegendő a következő 4-5 évre)

2013. márc. 30. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:

"Minek tuningoljam most a procit?"


Mert az szaki azt mondta. :D


Ilyen hülye kérdést, hogy táp és proci... Alaplap ismert? Igen! Bele lehet tenni a videokártyát? Igen! Más kérdés volt? Nem! Jön a sok szakértő és mindenkivel lecseréltetné az egész gépet, mert Ő megmondja a frankót.

2013. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jó azt belátom hogy a tápommal is gond van (mármint hogy gagyi), de már 3 éve működik rendesen és semmi elektronikus baj nem volt vele. Ez lesz a második amit a vidi kari után cserélnék.


Teljes upraget akarok, csak nem egyszerre. De mivel haldoklik a mostani videokártyám így ez muszáj és akkor már olyat vennék, amit tovább lehet építeni.

2013. márc. 30. 17:48
 7/9 sün18 ***** válasza:
Belefog menni a kártya az alaplapodba.
2013. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Minek tuningoljam most a procit?"


Mert CPU limit lesz.

2013. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

gondoltam hogy a cpu-m nem hajtja ki a kártyát.


De nekem elég az, ha fél teljesítménnyel működik. Elvétve csak "van", nem a grafikai teljesítménye a lényeg.


Vagy mást jelentene a limit?

2013. márc. 30. 18:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!