Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hitachi notebook HDD-nak...

Hitachi notebook HDD-nak miért van fura kattogó hangja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hallottam már sok mindent, de nem tudom mi igaz. A helyzet az h új a notebookom, és mikor bekapcsoltam először, már akkor is lehetett hallani. Egy 500 GB-os winyó van benne. A kattogás nem hangos. Sőt, nem is lehet kattogásnak mindani, olyan mintha az egeret kattintanám, csak halkabb. + nem folyamatos. Vmikor nem ad ki hangot, vmikor meg rájön, és folyamatosan. A gép garos, de sztem ennyiért nem adnak újat, főleg h sokszor elő se jön.

Vmint a Hitachikról olvastam h hajlamosak a hangosabb, zajosabb működésre, de nem tudom h ez annak számít e. Vki tudna mondani vmit?



2013. márc. 28. 21:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzátenném h a HD Sentinel program nem lát semmit rajta. Szektor hiba nincs, kondicionáltság 100%, + elvileg kiváló az állapota
2013. márc. 28. 21:19
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Arra tudok gondolni hogy BAD szektoros a laptop vinyója, ami annyit jelent hogy szállítás során megsérült/megsérülhetett, és mikor a kis tű próbálná olvasni a nagy sebességgel forgó mágneses lemezről az adatot, kattogni kezd mert egymásnak ütköznek. (a vinyónak egy porszem akkora mint számunkra egy boing 747-es, akkor képzeld mit tud okozni egy pici karc) Azért hallod ritkán, néha meg gyakran mert van hogy nem azt a részét használja a vinyónak adat olvasásra, én ezt személyes tapasztalatból mondom, nekem ez volt bár én leejtettem és így lett olyan. Érdemes megnézetni !! Később csak rosszabb lehet !
2013. márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui : ezeket a programok nem mindíg látják !
2013. márc. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a vinyó ilyenre sikerült.

Nekem egy régi maxtorom van ami kereplő helyett is beválna. Sok évet ment, de hibás szektor egy szél sincs benne.


A jelenség vinkább csak idegesítő. Akkor hallatszik, amikor a fej pozicionálja mgát. Az olvasófej és a lemez egyébként soha nem ér egymáshoz.

A zajosság nem ezt jelenti, hanem a csapágyazásból adódó alacsonyabb, vagy magasabb frekvenciájú zúgást.

Azért ha garis, próbáld meg kicseréltetni. Nem vesztesz vele semmit. Legfeljebb beintenek.

2013. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2013. márc. 29. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!