Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy is kell normálisan...

Hogy is kell normálisan berakni a ramot?

Figyelt kérdés
Szeretnék berakni még 2gb ramot a gépembe mert a mostani 2gb manapság elég kevés :D Hallottam olyanokat h nem mindegy milyen sorrendbe rakjuk be pontosan h lenne a legjobb a sorrend? Most jelenleg van benne: 1gb (DDR2) és két 512-es (szintén ddr2)még egy szabad hely van. Milyen sorrendbe érdemes elhelyezni a ramokat?

2013. márc. 28. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%
Csak egyforma ramoknál van értelme a sorrendnek, ennek is dual-channel kezelésnél. Általában van 2 fekete és 2 kék színű slot (a szín változhat, a lényeg hogy kettő ilyen, kettő olyan szín), ha az alaplap támogatja a dual channelt. Az egyforma ramokat egyforma színű slotokba kell tenni ehhez. (Nem csak a méret, hanem az időzítések is számítanak, azoknak is egyformának kell lenniük)
2013. márc. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval h ha 3 féle ramot tennék be pl 1 gb 2gb meg 512 akkor a dual os nem fogja engedélyezni ugye?
2013. márc. 28. 13:09
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Aha, így nem fog menni a dual channel, így teljesen mindegy a sorrend.
2013. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Ha ugyanolyan RAM-okat teszel bele, még akkor sem biztos, hogy engedi a dual channel-t. Csak ha együtt veszed meg a RAM-ot, direkt dual channelhez.


Nekem két 1GB-os, ugyanolyan gyármányú/típusú RAM van benne, minimális a felirat különbség, és már nem engedi a DC-t.

2013. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de ha nem engedélyezi akkor sincs baj ugye? ugyanúgy berakhatom attól h nem jön ki a dual ?
2013. márc. 29. 01:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi a dualt, attól még ugyanúgy fog működni. Sokak szerint a dual channel nem is hoz akkora nagy teljesítményjavulást. Nem tudom, így van-e, de a lényeg, hogy nem gond, ha single-ben megy a RAM.
2013. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
látom elég jártas vagy benne :D annyit szeretnék még kérdezni, hogy hallottam egy olyat h az első 2 a rendszert gyorsítja a másik kettő pedig a programokat vagy valami ilyesmi hogy érdemes elosztani? melyikhez tegyek többet?
2013. márc. 30. 14:21
 8/13 A kérdező kommentje:
és még valami most szívtam egy egy alaplap cserével mert nem tudtam h a rendszer is megy vele... a ramokat csak úgy berakhatom h semmit nem kell hozzá telepíteni sem biosban mászkálni?
2013. márc. 30. 14:24
 9/13 anonim ***** válasza:

"nem tudtam h a rendszer is megy vele"

Ezt nem értem. :)


Amúgy a RAM foglalatok bankokba vannak szervezve, alaptól függően nézz utána, hogy vannak párba rendezve.


Nincs ilyen, hogy egyik a rendszert, másik a progikat szolgálja ki. Fizikai szinten még nem igazán van különbség. Mind a rendszer, mind a programok a virtuális memóriában vannak, de azon a szinten meg már nincsenek RAM modulok. Na mindegy, szóval nincs ilyen különbség.


BIOS-ban elvileg az időzítéssel lehet "játszani", de ha nem értesz hozzá, akkor inkább hagyd gyári értékeken. Ha csak simán berakod, a BIOS tudni fogja, mi a dolga. Bekapcsolás után rögtön a képernyő tetején látni fogod, mekkora memóriát lát. A lényeg, hogy az alaplap támogassa azt a memóriát, szóval megint csak az alaplap oldalán nézd meg a "supported memory"-kat.

2013. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"alaptól függően"

Bocsánat:

alapLAPtól függően

:)

2013. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!