Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány éves élettartamra vannak...

Hány éves élettartamra vannak tervezve a számítógép alkatrészek? Van erre valamilyen szabvány?

Figyelt kérdés

2013. márc. 23. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Áh nincs. Használatól függ, környezettől( pl mennyire vigyáztál rá, ezalatt értem azt hogy tisztítottad e úgy 2-3 havonta). Ne melegedjen túl. Ha pl pont kifogsz egy selejtet, aminek nem nagy az esélye, lehet 2-3 éven belül kipurcan. De lehet kifogsz egy hibátlan ami jóval 5 év fölötti élettartamot bír. Én átlagba 5 évet adnék az alkatrészeknek. Talán a vinyónak kevesebbet. De viszont arra van szabvány.
2013. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 lindmayer ***** válasza:

de valószínűleg előbb fog elavulni egy asztali számítógép, minted tönkre menne, feltéve persze, hogy nem hulladék táp van benne, rendesen va hűtve(nem az alap ventivel húzod a procit), időnként még takarítod is

ha ez a helyzet, akkor egy számítógép, akár 10 évet is megélhet minden probléma nélkül, mármint csak az lesz a problémája a gépnek, hogy iszonyat lassú lesz az újabb operációs rendszereknek, és programoknak

2013. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahol nincsenek mozgó alkatrészek,ott nem igazán tud elromlani semmi.

Például nem igazán hallani tönkrement processzorokról.


Na jó,persze amikor valamit húznak,meg plusz feszt adnak neki,akkor nyílván csökken az élettartam.

2013. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!