Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem pörög a tápom?

Béluskaah kérdése:

Miért nem pörög a tápom?

Figyelt kérdés
Vettem egy Corsair TX650-es tápot és a következő a problémám: Miután elindítom a gépet, a táp ventilátora felpörög, majd leáll. A processzor ventilátora pedig nem forog. (Így felmelegszik akár 80 fokra is) Olyan mintha próbálna elindulni, de nem megy. Visszatettem a régi tápot, ami egy Codegen 400 W-s táp (ATX), azzal minden működik. Mi lehet a probléma? Létezik, hogy az alaplap nem kompatibilis az új táppal?

2013. márc. 14. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Maga a táp ami nem 100-as ,ha "most" vetted akkor kicserélik!

Maga az alaplap annyira nagyon nem tápcentrikus,neki az áram az áram...

2013. márc. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a codegennel ne indítgasd inkább.
2013. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

így jártál kifogtál egy hibásat remélem nem ezt akarod hangsúlyozni hogy milyen rossz a Seasonic meg a Corsair (ennek magában sok értelme amúgy sem lenne)


ha Codegen t szeretnél használni senki sem akadályoz meg


amúgy valószínű nagyon régi alaplapod lehet és igen akkor lehet hogy valami nem kompatibilis


és mellesleg az sem mindegy melyik Corsair TX 650 röl van szó mert ebből van sima (v1) v2 és "v3" Bronze is van talán már ezen kívül van moduláris változata is


és van eltérés a belsők közt...


mikor kérdezted hogy FSP Aurum Gold 500W jó e irtam hogy jó de te másra váltotál


aztán irtam hogy ehelyett mit vennék netán de aztán nem irtál


mondjuk mindegy lehet már késő volt


az biztos hogy Codegen 400W ha valóban ilyet fogysz használni valami FX-8 és HD7950 tuningjára (már ha alapon egyáltalán vinni fogja őket) akkor hamar el fog durranni...


TX650 re meg 5 év garancia van szóval szépen gariztatod addig még jót nem adnak


a táp venitlátora hibrid vagyis nem pörög mikor nem kell


a proci ventilátora viszont nagyon rossz ha nem pörög és furcsa hogy gép sem áll le szóval ebből adódóan is régi vagy hibás alaplap lehet

80 fok tönkre teszi a proci


bár se venit se alaplapot se procit nem tudom milyen...

2013. márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!