Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápom zárlatos lett és...

Narthadus kérdése:

A tápom zárlatos lett és lecsapta az egész gépet. Vettem 1 másikat de azzal a problémával szembesültem h ha kiveszek 2 gb ramot akkor megy rendesen a gép ha visszarakom akkor nem pörög fel a procinak a ventillátorja. Ezt meg lehet valahogy javítani?

Figyelt kérdés

Konfig:

alaplap: gigabyte m-s2p61pme

proci athlon x2 2800

2x 2 gb ram kingmax 800mhz

440gt vidikari

a ramokat külön külön teszteltem más procival rendesen megy



2013. márc. 10. 22:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ugy probaltad h nem e valameik ram csatlakozo halt meg?
2013. márc. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ja lehet a zárlatos táp magával vitt valamit
2013. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
teszteltem 1 régebbi típusú procival is az alaplapot meg a procit is 1 ugyan ilyen alaplappal és a probléma ugyan úgy fent áll..
2013. márc. 11. 07:30
 4/12 hozsoltika67 ***** válasza:
Mivan?Tesztelted ugyan ezt az alaplapot másik procival,majd másik alaplappal,de ugyan evvel a táppal?
2013. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem! Mivel zárlatos, nem működő táppal nem nagyon lehet megnézni, hogy mi a helyzet szóval logikusan vettem egyet.
2013. márc. 11. 09:41
 6/12 hozsoltika67 ***** válasza:
Remélem nem vmi gagyi tápot vettél,és most már mükszik a rendszer?
2013. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
eddig is 1 450W os táp volt benne régen amikor működött rendesen a rendszer most is egy 450w-os tápot vettem és a probléma ugyan úgy fent áll. Próbáltam 500Wossal is de ugyan az történik... ha belerakom a 2. 2 gb ramot akkor nem pörgeti fel a proci hűtőt.. Nem lehet, hogy a proci leblokkol 1 ramslotot? Lehetséges? és ha igen akkor azt valahol lehet állítani? Más tippem nincs
2013. márc. 11. 10:17
 8/12 hozsoltika67 ***** válasza:
Szerintem 2 gond lehet:vagy a ram slott sérült,lap csere,vagy jobbik eset maga a ram elszállt! Tegyél bele másik ramot próba,ha mükszik nyertél,ha nem nagy valószínüség szerint a lappal lesz a gond!
2013. márc. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hozsoltika67 ***** válasza:
Az előző gagyi tápod hazavágta a lapot,lehet hogya a proci is sérült! bár ha megy akkor annak nincs baja!Vidikártya mükszi rendesen,mert azt is haza tudja vágni?Mondjuk ehhez az esethez nincs köze!
2013. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
írtam is h teszteltem a procit is külön meg a lapot is a ramok 1enként teszteltem semmi bajok ha 1 darab van bent akkor bármelyiket tudom használni proci eredménye másik lapnál is ugyan ez a probléma h leblckolja az 1ik slotot ramnál. Csak még ilyet nem láttam és mondom már rákérdezek h valahol nem lehet e softveresen beállítani h ne üsse ki a másik ram slotot mert amúgy a -2 gb rammal hibátlanul megy a gép de +2gb ram azért csak jobb
2013. márc. 11. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!