Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami különbség az FM2...

Van valami különbség az FM2 és az AM3+ foglalat között?

Figyelt kérdés

Asztali(gamer) pc-nél.

Valamelyik gyorsabb,többet tud,jobb minőségű vagy valami?

Vagy jobbak hozzá a cuccok?135.000Ft-ot szánok rá.(ha ez számít valamit)



2013. márc. 10. 01:09
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

"

Valamelyik gyorsabb,többet tud,jobb minőségű vagy valami?

Vagy jobbak hozzá a cuccok?

"


Ennek így semmi értelme.


FM2 foglalat újabb,de kevesebb processzorral,esetedben 2db,a 740 és a 750K van.

A többi APU,de azoknak nincs értelme ebben az árkategóriában.


AM3+ foglalatba meg ott vannak az FX-ek,valamint belemennek elméletileg a régebbi AM3-as procik is.


Tulajdonképpen a lényegi különbség az,hogy AM3+ban erősebb procik vannak mint FM2-ben,de viszont FM2-be jön még legalább 1 processzor család(Richland),és talán még a Kaveri is,míg AM3+ba nem jön több proci.


Kb ez a válasz a kérdésedre.

Esetedben 135 ezerből mindenképp FM2 éri meg,egy 75-s vagy 85-s alaplapon egy 750K proci.


Viszont az ilyen tulajdonságok mint :gyorsabb,többet tud,jobb minőségű,jobbak hozzá a cuccok stb teljesen értelmezhetetlen.


Két konkrét processzort lehet összehasonlítani erőben,árban,fogyasztásban stb.


De minőségről,meg jobb cuccokról nem beszélhetünk,mert minden processzor minőségi.

Csak más ár,más erő,más felépítés,más felhasználási cél.


Kéne 135 ezerből egy teljes konfig?

Minden kéne?Semmilyen felhasználható hardvered sincs?

Milyen felbontású a monitorod?

2013. márc. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%

Abban az esetben,ha fullHD monitorod van,akkor ez például egy opció.



Akyga AKY001BR számítógép ház táp nélkül 24 hó gar.


1 db 8,010 Ft


AMD Athlon II X4 750K processzor 36 hó gar.


1 db 17,812 Ft


Asrock FM2A75M-DGS alaplap 24 hó gar.


1 db 14,336 Ft


Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 36 hó gar.


1 db 12,977 Ft


CSX 4GB DDR3 1333Mhz CSXO-D3-LO-1333-4GB memória 60 hó gar.


1 db 6,285 Ft


Samsung SH-224BB/BEBE fekete OEM DVD író 24 hó gar.


1 db 4,226 Ft


Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.


1 db 13,109 Ft


VTX3D HD7870 2GB DDR5 VX7870 2GBD5-2DHV2 videokártya 24 hó gar.


1 db 57,684 Ft


Háztól-házig garancia


1 db 590 Ft


Összesen: 135,030 Ft

pcx.hu


Ha nem fullHD monitorod van,akkor vagy vegyél mellé egyet,vagy ha nem akarsz venni,akkor írok más konfigot.

2013. márc. 10. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Tulajdonképpen ízlés dolga.

Van akinek a nyolc magos buldózer és valami független, erős videokártya a szent grál.


Ellenben az AMD elég erőteljesen ráállt az APU-k fejlesztésére, dolgoznak azon, hogy az APU minél erősebb, jobb, nagyobb teljesítményű videokártyákkal tudjon Dual Graphics üzemmódban együtt működni. A piacon jelenleg elérhető legerősebb párosítás az A10 5800K (mely egy hd 7760-as teljesítményét produkálja) + egy HD6670-es kártya.


Ezt használom, és mindent futtatok full HD-ben szaggatás mentesen. Bizonyára vannak ennél erősebb, nagyobb, teljesítményű hardverek, de őszintén szólva játék közben az emberi szememmel nemigen látom a különbséget hogy "most csak 50 fps-sel játszom, 150 helyett és milyen szar már nekem..."

Ha látsz fantáziát az APU-kban, nem fogod megbánni.

2013. márc. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lakatos Csipa ***** válasza:

"Ellenben az AMD elég erőteljesen ráállt az APU-k fejlesztésére"

Miért hiszik sokan, hogy ez csak AMD-S vonal mikor intel és nV is ezt csinálja?


"dolgoznak azon, hogy az APU minél erősebb, jobb, nagyobb teljesítményű videokártyákkal tudjon Dual Graphics üzemmódban együtt működni"

A DG meg egy ideig marad, de nem cél a vonalnál a dVGA sokáig való élete.

2013. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Lakatos Csipa!


Az idézett mondatom nem zárja ki az általad leírtakat.

Én pusztán az AMD-ről állítottam egy dolgot -ami igaz-, de azt nem írtam hogy kizárólag csak ők csinálják.

Pusztán nem éreztem a tárgyhoz tartozónak fontoskodva felsorolni hogy a többi gyártó is ezt csinálja, miután a kedves kérdező az FM2 - AM3-as procikról kérdezett, miért kezdeném azzal, hogy "hé tudtad hogy mások is ezt csinálják? Nehogy azt hidd má' hogy csak az AMD"...


Abban meg nem hiszek hogy ne lenne hosszú távú fejlesztés, miután viszonylag újkeletű újításról van szó és az APUK-at folyamatosan fejlesztették, erősítgették az elmúlt években, -a trinity-t a legutóbbi állomásként. Nekem nagyon úgy tűnik hogy igen is hosszú távon gondolkodnak benne pénzt, szellemi erőforrás nem sajnálva, (lásd a különböző "A-szériákat") -mint ahogy azt te is írtad- hiszen a konkurencia is ezt teszi. Nemhogy hanyagolják hanem egyenesen versenyeznek a gyártók. Akkor miről beszélsz?

2013. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lakatos Csipa ***** válasza:

Igen, AMD-s foglalatos kérdés, de ha tudnád hány helyen olvastam már azt okosoktól, hogy ez az AMD "hülye iránya" stb., jobb ezt tisztázni mielőtt ilyesmit szül.


"Akkor miről beszélsz?"

Nem tudom mit sikerült ezen félreértened, én a Dual Graphics nem hosszú pályájáról beszéltem. Te azt írtad, hogy nagyon dolgoznak azon, hogy az APU-k minél több minél erősebb dVGA-val tudjanak együtt dolgozni ilyen módon, de ez max addig lesz szempont míg a piaci helyzet nem kezd jobban "el APU-sodni", hosszú távon nem cél.

2013. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor miért akarja példának okáért az AMD elérni, hogy a Trinity utódja már a HD 7770-esekkel is tudjon DG-t?

Alig hiszem hogy azért ölnek ebbe dollármilliókat, mert ez a tulajdonos, vagy a felső managment személyes hobbija, hanem mert valószínűleg hosszú távú piaci igényt látnak benne.

2013. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lakatos Csipa ***** válasza:

A trinity utódja a richland ami valószínűleg nem fog DG-ben menni GCN-s kártyával, azt majd a kaveri fog.


"Akkor miért akarja példának okáért az AMD elérni, hogy a Trinity utódja már a HD 7770-esekkel is tudjon DG-t? "

A kaveri még ez évben érkezik én ezt nem mondanám hosszútávnak, szerinted a piaci igények változni fognak év végere akkorát?


"Alig hiszem hogy azért ölnek ebbe dollármilliókat, mert ez a tulajdonos, vagy a felső managment személyes hobbija, hanem mert valószínűleg hosszú távú piaci igényt látnak benne."

A DG-be aligha ölnek ennyit, az egész dVGA piac egyre egyre kisebb, és az egyre mélyebb integráció mellett egy PCI-e féle késleltetésű kártya aligha ésszerű.

2013. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!