Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyiket vennétek meg? I7...

Sakes kérdése:

Ti melyiket vennétek meg? I7 3770K vagy egy AMD FX 8350

Figyelt kérdés
Én személy szerint az fx be gondolkodok mert hát 8 magos és az árak is azért amd=50 intel=70 ezer,de lehet hogy van valami amiről nem tudok.

2013. márc. 8. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen az i7 sokkal jobb.


Az a 8 mag meg nem akkora szám,mint hinnéd.


De egyébként nézz teszteket hogy milyen alkalmazások alatt melyik teljesít jobban.


Gondolom munkára kell,játékra mind a kettő messze túlzás,hacsak nem több VGA-s rendszereket építesz.

2013. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
i5 3570k-t vennék 55k-ért, ezek közül játékra i7-et, munkára fx-et (de inkább a 8320-at venném).
2013. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magok alapjápján nem lehet összehasonlítani a két processzort.Teljesen más architektúrán alapszik a kettő.Amúgy az i7 erősebb,de játékra még az FX8350 is sok.


FX8350 áltagban i5 3570K szint.

2013. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
I7. Nem kérdéses. De ha lenne pénzem nem kellene i7. Tökéletesen megelégednék egy i5 3570k-val is. Kövi gépembe biztosan az lesz ha fél éven belül lesz annyim:D
2013. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
i7 már csak a fogyasztás miatt is. De teljesítménye is sokkal jobb.
2013. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lakatos Csipa ***** válasza:

" ezek közül játékra i7-et, munkára fx-et "

i7 3770-et játékra? Munka alatt mit értünk? Van ahol egyik van ahol másik jobb.


"Kövi gépembe biztosan az lesz ha fél éven belül lesz annyim:D"

Addigra simán lesz haswell is, miért akarnál méh IB-t?

2013. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Milyen munkára lesz?

Mert játékra hoszútávon sem kell egyik sem!


i7 3770 -t és FX-8320 -t inkább veném helyetük persze OK-kal !

ha minenképp a ketö közük kel akor ár alapján az olcsóbb melé jobb vga kifér ami 3D munkában is jól jön nem csak játékban

ha pénz korlátlan akor a ketö közül persze i7 -t veném


játékra ahogy irták böven elég egy tuningolt i5 K (lga1155) bármilyen nagyon prociigéyed játékhoz

ha pedig nem is igen játszol proci gyilkosokal akkor FX 4 alapú procik (vagyis fm2 4mag-szálasai is) is böven elegek kenének úgyan olyan sokáig mint egy i7 Ivy

játék szempontjából !

2013. márc. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A pénz nem korlátlan,de mivel jobb a 8320 mint a 8350,főként gyors renderelésre 3d képek készítése házakról.De azért nem is enne rossz egy két mostani játék futtatására.Miket tudnátok ajánlani ami lehetőleg 70-60 alatt van.
2013. márc. 8. 17:49
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Munkára jó lesz 8350 is

8320 nem jobb csak 8350 ugyan az csak emelt órajeles

és talán anyival is drágább hogy egy cpu hütöt véve 8320 ra feltudod húzni 8350 szinte felé is

munkára persze i7 is jól jöhet de tuning nélküli elég szerintem

ugyis ha tuningost veszel húzod is nem? egy hütö meg nem olcsó ha rendesen húznád is

8350 re meg szintén mivel általában elég hangos gyári hütöje azért szokot keleni ha valakit ez zavar...

én 8320 at veném egy jó hütövel (Schythe Mugen/Ninja 3 pl.) és akkor melé egy jó és lehetö legerösebb videokártyát amit munkában jól kitudsz használni

el kel olvasni program oldalán mely videokártyát tudja kihasználni és hogy

általában nvidia kat szokták inkábbtámogatni perszd nemtudom milyen programról lehet szó...

2013. márc. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#9 eleje *

"munkára jó lesz 8350 is"

ezt ara értetem hogy 8320 al szemben jól jön a nagyobb alap órajel

csakhát mint kifejtetem enek van pár hátránya is

így a 8320+jó hütö szerintem jobb megoldás ár/érték szempontjából és így egyböl túlhúzhatod 8350 órajelétöl is (megfelelö hardverel melet)

és i7 töl olcsóban jötél ki így söt ha i7 + hütö töl mégolcsóban

hisz egy ilyen i7 K már megérdemelne egy 20-25ezres cpu hütöt is ár-arányában... (Noctua félét)

2013. márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!