Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépösszerakás segítség?

Gépösszerakás segítség?

Figyelt kérdés

3D modellezésre kellene egy gép főleg (Maya) de használnám játékra is, processzort, RAMot már kinéztem magamnak, csak azt nem tudom, hogy ezekhez még mi kell. Az eddigi árok kívül körülbelül még 250-300 eurót szánnék az ügyre (úgy, hogy külföldi vagyok, és az ÁFÁt visszakérem). Belső merevlemeznek 1 TB-osra gondoltam, merevlemezeknél van valamilyen márka, ami minőségben kiemelkedik a többi közül?

AMD FX-8350 4GHz AM3+ Processzor

Kingston HyperX 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz KHX1600C9D3K2/8G


2013. márc. 5. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

merevlemezre a seagate a legjobb

nagy méreteknél

2013. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én jó ideje Western Digital (WD) HDD-ket használok és maximálisan meg vagyok elégedve velük, a Samsungot elkerülném a helyedben. Viszont lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodnod egy SSD beszerzésén is. Egy 128-as OCZ Vertex 4 már viszonylag emberi áron elérhető és nagyon sokat gyorsul tőle a rendszer. Ha spórolni akarsz akkor a prociból elég lehet az FX 8320 is (nekem is ez van) csak órajelben különbözik a nagytestvértől, illetve pár százalékkal gyengébb az előbbiből adódóan.
2013. márc. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Modellezésre telljesen felesleges ilyen böszme processzor, meg játékra is. A megjelenítésért a vga felel, abból kell valami elfogadható, bár a Maya viewporjának az igénye elég minimális, szóval ami játékra jó, az jó lesz ide is, hacsak nem valami elvetemült, profi modellező vagy.

Egy alsó kategóriás kártya, mint pl: HD7770 vagy GTX650ti a Mayának több mint elég. Aztán, hogy a játékok mit igényelnek, az más kérdés.


A merevlemezekkel manapság nem szokott gond lenni, mindegyik márka szinte ugyan olyan megbízható. Arra azért figyelj, hogy 7200-as fordulatú legyen, mert a 5400-asak lassúak rendszermeghajtónak. Ha nagyon aggódsz az adataid miatt, akkor lehet egy RAID1-es tükrözést eszközölni, ez szinte tényleg 0-ra csökkenti a kockázatot.

2013. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyen erős processzorra azért gondoltam, hogy nyugodt legyek pár évig, a mostani gépemet is elég drágán vettem 4 éve, rászolgált már a cserére.
2013. márc. 5. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy 300 euróból kihozni még egy házat,tápot,alaplapot,videó kártyát,merevlemezt,ODD-t valljuk be elég nehéz. Egyébként pedig ekkora procival és a 300 eurós keretre tekintettel akkora gpu limited lenne, mintha egy 20 ezer forinttal kisebb cpud lenne, szóval szerintem próbálj meg még egy kicsit szerezni, mert a legtöbb az összes alkatrész közül az a videó kártya.

Viszont összeállíthatok én neked egy konfigot, csak mondd összesen mennyid lenne rá?

2013. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát kb 500 euró + az ÁFA.
2013. márc. 5. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!