Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Core 2 Quad Q6700. Vélemények?...

Core 2 Quad Q6700. Vélemények? Többi lent

Figyelt kérdés

Még régebben egy AMD Phenom II X4 945-ös procit akartam a gémbembe rakni, de mivel nem kopatiblis az alaplapommal

(Asus P5B-VM ) Ezért egy Core 2 Quad Q6700 mellett döntöttem.


- Milyen hűtőt tudnátok ajánlani?

- Egyátalán milyen jó ez a proci?

- Meddig tudnám húzni?

- Egy 350w-os táp elég lesz a procinak?


Gépem adatai:

Asus P5B-VM Alaplap

Intel Core 2 duo E4500 (2.4 Ghz)

Táp FSP 350w

VGA nVidia GeForce 8500GT

(Szerintem ezek a lényegesek)



2013. febr. 28. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Keret CPU hűtőre? Az hogy meddig az példány függő.

Tuningnak meg nem igazán van értelme, lazán kihatja 8500GT-t, és oda már kéne egy nagyobb táp is.

2013. febr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

Elvileg a régi Q6600-ok ilyen 3.4Ghz-ig mentek, de ehhez bírnia kéne alaplapnak (VRM), chipsetnek, a ramnak, magának a procinak (jó hűtéssel!) és persze el kéne bírni a tápnak hiszen tuningnál nem lineárisan emelkedik a fogyasztás/melegedés.


Szerintem egy mai 10K körül kapható bazi nagy hőcsöves hűtés simán elvinné még 4Ghz körül is. Esetleg használtban érdemes olcsóbbért valami régebbit venni, pl. Asus Silent Square/EVO és társai.


A gépben a gyenge láncszem a VGA még jelenlegi procival is.

2013. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ha játékra használo gépet akkor ténleg valami jobb vga kéne igazából már hajszálakal jobbal is elörébb lenél

vagy nagyobb léptékel pl 9800GT vel

persze proci sem árt

de egy bika procival magában max. cpu s munkákat tudsz végezni de játszani nem lesz jobb

bár nemtudom mivel játszol lehet ép csak cpu t igénylövel:P

2013. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja igazából amilyen játékokat játszom csak a proci kevés hozzá, a mostani procim nem hajtja ki a játékokat.

Terv lesz még egy új vga is, de az még ráér

2013. márc. 1. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!