Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD phenom x4 3,4 Ghz processz...

AMD phenom x4 3,4 Ghz processzor orajelet egy programmal lejjebb vettem 2,7 Ghz-re. Kell meg valamit allitani rajta (pl:feszultseg, szorzo, memoria orajele. ) vagy igy is mukodni fog?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek vitted lejjebb?
2013. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdemes ilyenkor a feszültséget is lejjebb venni.Hűvösebb lesz , kevesebbet fog fogyasztani.Nem hülyeség az órajelet lejjebb venni pl olyankor ha az embernek nincs videokártyája felesleges a magas órajel.Én személy szerint a 960T nél hagytam a gyári órajelet de a feszültséget lejjeb vettem , majd ha meglesz bele a 7850 azonnal megy 3.6 ghz re.
2013. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azert vettem lejjeb mert a gyari huto nagyon hangos es igy ha nem melegszik annyira a proci akkor a huto sem fog akkora fordulatszamon porogni. A feszultseget mennyire kene visszavenni?
2013. febr. 28. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Megkel nézni mennyi a gyári.Viszonyítás képen írom nekem a 960T nek 1.325 a gyári 3 ghz el 1,270 re csökkentetem ( órajel maradt , turbo core kikapcsolva ez neked nincs benne )
2013. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen szabvanyos frekvencia ertekek, vagy talalomra allitsam be? A szoryot nem kell lejjebb venni?
2013. febr. 28. 14:38
 6/8 A kérdező kommentje:
szorzot
2013. febr. 28. 14:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lejjeb vetted a 2,7 ghz re akkor lényegében a szorzót csökkentetted ( nálam 15x200 = 3ghz) Párhuzamosan működik.Nem nincs szabvány feszültség meg kell nézni cpu-z vagy más tuning programmal hogy mennyi az az annyi, kikel tapasztalni melyik a legkisebb fesz ( érdemes ha megvan a legkisebb fesz egy picivel többet adni azért neki teszem fel stabil 1.280V al akkor érdemes 1.85v vagyis picivel többet adni neki )amivel hibátlanul fagyás nélkül megy a konfig és ha megvan biosban lefixálni.
2013. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2013. márc. 1. 00:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!