Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A CPU tuningolás miatt kisülhet?

A CPU tuningolás miatt kisülhet?

Figyelt kérdés

AMD Phaenom II X4 955 Black Edition eredetileg 3.2GhZ-s procimat AMD OverDriveval feltuningoltam 3.8GhZ-re.


a beépített OverDrive stabilitás tesztelővel 3.2GhZ-n 60fokig melegedett fel a CPU, mít 3.8GhZ-n 65fokot is megütötte, alapjáraton, ha netezgetek meg ilyenek 40fok körül van a proci.

Komolyabb játékoknál lehet belőle bajom, vagy ez még nem olyan vészes hőfok?



2013. febr. 28. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az Overdrive-val nem tuningolnék sztem nem a legjobb. Rendes túlhajtást BIOS-ból lehet művelni. A CPU-ban van hővédelem, így nem sül meg könnyen, bár ha nagyon túlfeszeled, vagy az alaplapi tápellátás (vagy maga a táp) megadja magát akkor bizony lehet baja.

Alapfeszkós tuningnál általában kicsi a kockázat, de azért jó hűtő kell a cuccra illetve nem árt ha a táp sem gagyi és az alaplapi tápáramkör sincs kicentizve. A jó ház szellőzés is hasznos.

Nekem egyébként FX-6300 procim van és Overdrive-val feltoltam 4,4GHz-ig. A teljesítmény nem gyorsult arányosan az órajel emeléssel plusz kisebb hibákkal is találkoztam (lefagyott az aero pl). Utána UEFI-ből felnyomtam 4,5GHz-re és hiba nélkül működött ráadásul a teljesítmény is rendesen skálázódott.

Amúgy a procid max hőmérséklete azt hiszem 71C, ez felett leszabályoz vagy újraindul a gép. A cél általában az, hogy extrém terhelésen se nagyon lépjen az egység 70C közelébe.

2013. febr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BM-Striker ***** válasza:

Inkább olyan 90 körül kapcsol ki a 955, és 80 fölött instabil.

A túlmelegedéstől rövid távon nem fog meghalni, csak akkor csökkenhet az élettartama, ha fosszú távon 70 fok felett megy.


Ezek a hőmérsékletek egész jónak számítanak.

Milyen hűtőd van?

2013. febr. 28. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anti paladin ***** válasza:
Segíthet ha biosban alulfeszeled a procit. Nem tudom a Phenomok ezt mennyira bírják, próbálgatni kell.
2013. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BM-Striker ***** válasza:

Az biztos, hogy 0.9v-on 2400 mhz-ig stabil, 0,8 v alatt fagy.


Nekem 1.4 v-on jár 4 ghz-en.

2013. febr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, Gyári hűtő van a procimon, nem tudom pontosan milyen.
2013. febr. 28. 14:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor merész vagy...
2013. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!