Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy lenne a processzor limitem?

Nagy lenne a processzor limitem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Intel Core Duo E7200 processzorom és szeretnék bele venni egy Sapphire 7750- 1GB videókártyát, a meglévő processzorm kitudná halytani, illetve lehetne bele tenni erősebbet is?

Alaplap: Asus P5QLE 775- foglalat



2013. febr. 26. 20:35
1 2
 11/15 Osynho ***** válasza:
Mi az, hogy sufnituning? És miért csak amd-vel érdemes? Mit kockáztat egy rendesen beállított tuninggal, amit le is tesztel, alap feszültségen. A 20% többlet meg elég jól jön, főleg az ő esetében.
2013. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A húsz százalék kb. ennyit jelint(ez csak példa):

1,6 Ghz-ről emelünk 2 Ghz-ra.Szerinted miért ilyen olcsó az AMD?Meg szerinted miért minden 3. processzora szorzózár mentes?Azért,mert így csábítják a vásárlókat.Az AMD-t jól lehet tuningolni.Ráadásul ha valakinek nincs pénze vegyen AMD-t mert nem vesz gagyit,meg még teljesítményt is emelhet.Csak kell hozzá rendes hűtés is.Bár amennyit spórolsz az AMD-n(mondjuk egy tizest) annyi bejön a hűtő árán.Ja meg nehogy valaki mondjuk 1,2 Voltról 1,3 Voltra emeljen.Tuningnál csak százados vagy ezredes feszültségemelést hajtunk érte.A sufnituning alatt meg egész konkrétan a sufnituningos procikat értem.Jelen esetben megint csak az AMD-vel tudok példálózni.Például veszünk egy 8 magosnak kikiáltott AMD-t(ami valójában csak 4 magos,de 8 szálon képes adatokat kezelni,ezért a gyártó bátran állítja,hogy 8 magos)és hazavisszük rárakunk egy házilag tákolt agyament hűtést vagy egy 10-20 ezres minőségi hűtést majd az égbe emeljük azokat a dolgokat amiket lehet.Persze ehhez már jól szellőző gépház is kell.Tehát én azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy próbálkozzon nyugodtan.Csak óvatosan.El ne szúrja.Az ilyen nem játék.Ha valaki tudja, hogy tuningolni fog inkább vegyen tuningszériás processzort mint sem egy nem tuningolhatóval kínlódjon.És biztos,hogy kitudná hajtani a procid,de nézd meg,hogy az alaplapod milyen processzorokat támogat és lehetőség szerint tegyél bele erősebbet.

2013. márc. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Osynho ***** válasza:

"Szerinted miért ilyen olcsó az AMD?Meg szerinted miért minden 3. processzora szorzózár mentes?Azért,mert így csábítják a vásárlókat."

Azért ilyen olcsó, mert ennyiért lehet eladni a processzorokat, meg mert az amd törekvése az APU. És igen, a szorzózár mentesség egy nagyon jó dolog, amivel valóban lehet vásárlókat fogni. Az intel is kínálja ezt a lehetőséget a drágább processzorainaál, de ugye ott meg is kéri az árát... Szóval az intelt is lehet tuningolni, csak akkor nyúljon a zsebébe a vásárló.

"A sufnituning alatt meg egész konkrétan a sufnituningos procikat értem."

Most se értem a sufnituning kifejezést. Ha szorzózáras, akkor sufnituningos a processzor? Elég régóta lehet húzni a cpu-kat, a szorzózár mentesség pedig viszonylag új dolog. Az egy másik kérdés, hogy az intel tudatosan letiltotta ezt az olcsóbb modelljeiben (elég szomorú), de attól még nem sufni, amit fsb-vel tuningolnak. A Core2-esek is milyen jól mennek, mégis szorzózárasak.

Hogy jön ide a magok száma?

"Például veszünk egy 8 magosnak kikiáltott AMD-t(ami valójában csak 4 magos,de 8 szálon képes adatokat kezelni,ezért a gyártó bátran állítja,hogy 8 magos)"

Ez nem egészen így van, ajánlom a PH ide vágó cikkét.

2013. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A nem szorzózáras procik tulajdonképpen sufnituningosak.Én ezzel a kifejezéssel élek.Megvesszük fele annyiért mint a drágábbat majd ugyanolyan teljesítményt csikarunk ki belőle mint a drágábból vagy legalábbis hasonlót.

Vegyünk egy példát:Kanyarodjunk el egy kicsit a számítástechnikától.Tegyük fel Pistinek van egy Trabantja.Pisti autószerelő.Új kocsit akar venni de nincs rá túl sok pénze.Vesz egy Wolksvagen Polo motort és beleszereli.Jobb lesz a kocsi teljesítménye.Nem volt ilyen autóm, de régen ez divat volt.

Számítástechnikai oldala(a magyarázat):Tegyük fel Pistinek van egy öreg gépe.Pisti egy jobb gamer PC-t szeretne.Megtartja a gépházat és a régi jó minőségi tápját majd vesz egy AMD procit és a többi cuccot ami kell.De Pisti olcsón vette az AMD-t és nem tud annyit mint az Intel, ezért Pisti elkezdi tuningolni. Így jobb teljesítményt sajtol ki belőle.De Pistinek kell egy jó hűtő a tuningoláshoz ezért azt is megveszi.

És,hogy miért fontos a magok száma?Ha jól feltételezem a Kérdező játszani szeretne a gépén.Tehát lehet,hogy jobban járna ha venne egy olcsóbb,de minőségi alaplapot és egy minőségi AMD processzort hozzá.És az új kártyáját is rárakhatná és máris minden jobb lenne.Ja meg venne 4 giga ramot.Esetleg 8 gigát.És az AMD-t még húzni is tudná és jelentős teljesítménynövekedést érne el,így egy drágább Intel szintjét is hozná.A kedves Kérdezőnek megint csak azt tudom mondani,hogy a tuning veszélyes.Próbáld meg kihúzni az idejét egy kis tuninggal és gyűjts egy jobb procira ami tényleg kihajtaná.De lehet,hogy nem is szükséges a tuning simán kihajtja.Ha nagyon turbózni akarsz vegyél erősebb procit.De nyugodj meg. Ki fogja hajtani.

2013. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Csak óvatosan ha tuningolsz!
2013. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!