Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Proci hiba? Kicserélhetik gariba?

Proci hiba? Kicserélhetik gariba?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó az Athlon II x4 640 3 GHz procim 3000-en menni az AsRock N68-VS3 FX lapomban.


Csak ritkán megy 3000-en, de az csak olyankor van amikor nem 80 foknak látja, hanem szintén hibásan pl 17-nek.

De az, hogy alacsonynak látja kb. 10 indításból 1, tehát legtöbbször sajnos 800 Mhz-en.


Tuning, semmi nem volt, annyi, hogy az alaplaphoz kapott tuning programmal próbáltam beállítani a gyári 3 GHz-et, de nem volt hajlandó. A proci teljesen új, most vettem. Raktam fel képeket, hátha okosobbak vagytok.


Szerintetek erre kicserélikg gariba, vagy ki kéne csak kapcsolni vmi biztonsági funkciót, amit nem tudom, hogy kell és járatni 3000-en?


Illusztrációs képek:


800 MHz-en:

[link]


3000 MHz-en

[link]


Terhelés alatt 800 MHz-en, nem hajlandó órajelet emelni, pedig kikapcsoltam minden energiatakarékosságot és kézzel akartam 3000-re állítani:

[link]


17 órányi prime után hőfokok, amikor 3000-en sikerült járatni

[link]


2013. febr. 19. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
84°C? Az nem jó...
2013. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az fals, nézd meg a képeket.
2013. febr. 19. 18:57
 3/3 anti paladin ***** válasza:

Csak tipp: tapizd le a bordát full terhelésen, ha megfoghatatlanul forró akkor a hűtés lesz a ludas, túlmelegszik. Esetleg nem fekszik fel a borda rendesen.

Persze ez csak tipp.

A gari jó kérdés. olyan biztonsági mechanizmusról nem tudom ami ezt okozná.

2013. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!