Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet letiltani egy...

Hogy lehet letiltani egy adott mac-című hálózati kártyát?

Figyelt kérdés
Van két teljesen egyforma gép, azonos típusú USB-s WiFi hálózati kártyákkal. Az egyik mac-címe legyen XX-XX-XX-XX-XX-XX,a másiké YY-YY-YY-YY-YY-YY. Namost én, hogyha azt szeretném, hogy Y ne használja a netet, akkor a router mac-filteringben letiltom az YY-YY-YY-YY-YY-YY mac-címet, ha engedem neki, akkor visszaengedélyezem. Ezzel csak az a baj, hogy mivel én nem vagyok otthon napközben, Y simán kihúzza az én gépemből az XX-XX-XX-XX-XX-XX hálózati kártyát, beteszi a sajátjába, és azzal ugye simán működik (csak így tudja megoldani, mert a router jelszavát ő nem tudja). Tehát a kérdés: hol lehet azt Y gépén beállítani (lehetőleg jelszóval), hogy ha az YY-YY-YY-YY-YY-YY kártya van benne, akkor működjön, de ha XX-XX-XX-XX-XX-XX kártya van benne, azzal meg ne? (Driver uninstall nem jó ötlet, mert akkor YY-YY-YY-YY-YY-YY sem működik. A saját (X) kártyámat meg nem tilhatom le, és nem is vihetem magammal, mert távolról én szeretném használni a saját gépemet).
2013. febr. 18. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán plombáld le a géped oldalfalát, hogy ne húzogassa ki a hálókártyát. Durvább esetben, akár szegecselj rá egy lakatfület és rakj lakatot rá ...de már ezer éve az alaplapra van integrálva a hálókártya. Neked nincs az alaplapon?

Egyébként a Windows-ban van szülői felügyelet, de ha nem elég: Pl.: [link]

2013. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amit szeretnél bonyolult és macerás. Néhány egyszerűbb megoldás:

1.) WPA2 titkosítás a wifi hálózatra. Tök mindegy mivel próbálkozik, nem tudja használni.

2.) Viszed magaddal a sticked és akkor nem tudja használni. Ezt több szempontból is problémás: ha nincs titkosítás az adataidat az eszközök csak úgy kikiabálják a nagyvilágba, bárki hallgatóhat. A másik probléma, hogy egy másik stickel tudja használni.

3.) Legelborultabb megoldás, és lehet nem is működik: a te stickednek egy másik MAC címet adsz és csak azt engedélyezed a hálózaton. 80%-ban biztos vagyok benne, hogy más gépben a stick eredeti MAC-je fog élni, és nem az általad kitalált.

2013. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!