Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi RAM-ot adjak az IGP-nek...

Mennyi RAM-ot adjak az IGP-nek, valamint milyen hűtést ajánlanátok tuningra?

Figyelt kérdés

Hétfőn jön a konfigom:


Asrock FM2A85X EXTREME6

A10-5800K

Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz CML8GX3M2A1866C9R

FSP Raider 650W

WD 500GB SATA2 Green

Cooler Master 932 HAF


Mennyi RAM-ot adjak az IGP-nek?Kb 1 hónapig még egy NEM fullHD monitoron fogok játszani.1GB bőven elég ugye?


Valamint milyen hűtést ajánlanátok 20-23 forint körül,extrém tuningra?

Én a Noctua D14-re gondoltam,de szívesen meghallgatnék más tippeket is,akár folyadékhűtést is.A hűtőt kb tavasszal venném,gondolom addigra nem ugranak nagyot a léghűtések árai.


Valamint még annyi,hogy mivel a merevlemez egy meglévő darab,szeretnék majd mellé egy gyorsabbat is rendszernek,meg a tárhely is lehet kevésnek fog bizonyulni.


Vegyek egy 500GB Black merevlemezt,vagy inkább egy 120GB-os SSD-t mellé?


2013. febr. 17. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy vicc.
2013. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy te nem így vennéd,meg sokan mások se,én így akartam,egyébként később fog kapni VGA-t,de egyenlőre így találtam jónak.
2013. febr. 17. 12:27
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként tisztában vagyok vele,hogy ennyiért sokkal jobbat vehettem volna játékra,de mindent okkal tettem.


Nekem megtetszett az a ház,az alaplapból a majdnem legjobbat akartam,a táp meg azért kell,mert CF-t építek a jövőben.


Lehet hogy aránytalan,lehet hogy pazarló,lehet hogy hülyeség a CF,de én így szeretném.

2013. febr. 17. 12:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a cf pazarlás, hanem a komplett gép.

Borzalmas.

2013. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké, végül is érthető, te géped a te igényeidnek feleljen meg, úgyhogy sorry.

1GB szerintem bőven elég, látom low profilost vettél gondoltál a nagy hűtőre, 20 felett akár már vízhűtés is szóba jöhet, hagyományos cpu hűtőböl a D 14 az egyik legjobb, ha nem gyűjtöd a hd filmeket akkor egyértelmű, hogy ssd.

CFX-hez nem tudom mennyire lesz elég egy A10, ahhoz talán jobb lett volna másik proci.

2013. febr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Tudom,CF-hez FX vagy i5 kellene,de nem probléma ha nem bírja kihajtani,először úgy is egy HD7870-t fogok majd venni bele,ha meglesz rá a pénz,aztán egy kölcsön kártyával majd kipróbálom hogy húzva ki bírna-e hajtani egy CF-t.


Egyébként a túlméretezett táp,és a tágas ház nem csak a tetszés miatt,hanem azért is,mert ezt a két komponenst nem akarom cserélni egy ideig,jó lenne ha 3-4 év alatt több alaplap+cpu+hűtő kombót kiszolgálhatna.

2013. febr. 17. 13:04
 7/8 anonim ***** válasza:
minek a VGA ha van IGP & fordítva???
2013. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem most lesz VGA-m,hanem majd később,amikor kényelmesen telik rá,és nem kell miatta olcsóbb lappal és házzal beérnem.


Megsült a gépem,kénytelen voltam most rögtön venni,az IGP pedig tökéletesen kiszolgál addig,amíg nem lesz VGA.

2013. febr. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!