Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy AMD Phenom II X6 1045T...

Egy AMD Phenom II X6 1045T kihajt egy HD7970-et?

Figyelt kérdés

2013. febr. 16. 15:31
1 2 3
 21/28 Osynho ***** válasza:
7%
Ja és kihagytam, hogy egy FX-et lehet tuningolni! Mivel szorzózár mentes, így elég könnyedén, nem kell hozzá diploma Nyilván akkor többet fog enni, de valamit valamiért. Egyébként feszültség emelés nélkül nem lesz az olyan vészes dolog. És akkor teljesítmény szempontjából máris az i5-ösök közelében vagyunk 20-25 ezerrel olcsóbban.
2013. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
48%

Nos (Melyik cpu fogyaszt 227W-ot? Például az fx 6300 ) a teljes rendszerre gondoltam mint ahogy a teszteken is szerepel. Nem hinném, hogy ide egyetem kell, hogy ezt észre vedd? Jár az fx 6300 -hoz is hűtés, nem kötelező másikat venni, azt azért megnézném, hogy meddig bírná tuningal a gyári FX hűtő. Az az i3 mellé felesleges lenne a vízhűtés, mivel a gyári bőven megteszi. Rendben akkor vegyük alapul a PH tesztjében az i3-as konfig 248W-ot és az FX-8350 328W ami persze többet fogyaszt mind az fx 6300 de az fx 6300 gyengébb is. Akkor maradjunk a PH teszteknél, itt meg a játékok alatt az i 3 az FX-8350 szintjét hozza. Akkor kérdem én melyiket éri meg megvenni? A több szálat használó játékok, mint a BF3 ugyan azt a szintet hozza az i3 3220 mint egy FX-8350. Akkor miért is érné meg jobban az fx 6300 ami gyengébb a FX-8350-nél és drágább az i3 3220-nál.A vicces az, hogy egyesek erőltetik az FX-et de fogalmuk sincs, hogy az intel milyen a képességekkel rendelkezik.


[link]

2013. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

"meddig bírná tuningal a gyári FX hűtő."


A gyári hűtőt mióta használjuk tuningra?

2013. febr. 16. 20:30
 24/28 anonim ***** válasza:
48%
Én azt tudom, hogy tuningra nem elég, és ezért is mondtam, hogy +10 ezer a hűtő az FX-re. De Osynho azzal érvelt, hogy Jár a procihoz is hűtés, nem kötelező másikat venni.
2013. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
8%
Idéznéd azt a részt? :D Mert én nem találtam ilyet...
2013. febr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Osynho ***** válasza:
34%

"a játékok alatt az i 3 az FX-8350 szintjét hozza"


Játékok alatt normális konfig esetében vegyes / vga limit van, tehát majdnem mindegy milyen cpu van full hd és max graf mellett egy vga mellett. Persze a felső kategória más tészta, de egy 7970, gtx680 mellé talán nem 30 ezres processzort tesz a kedves vevő...


A másik, hogy nem hozza mindenhol az FX szintjét az i3! Főleg a több magot használó játékoknál nem, amilyenek most fognak jönni, tehát jövőállóbb is az FX.


PH: "Full HD-re kapcsolva ez a differencia a Far Cry 2 kivételével szinte tejesen elolvadt, így mindegyik processzor képes volt játszható szintet produkálni. Ebből újfent az következik, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."


Egy 7970-el is több esetben hibahatáron belül volt a különbség.


"Akkor miért is érné meg jobban az fx 6300 ami gyengébb a FX-8350-nél és drágább az i3 3220-nál."


Mert jobb, azért. :)


[link]

[link]

[link]


A 6300 is bőven az i3 előtt lesz, azt garantálom. És akkor még mindig alap órajelről beszélünk! :)


Tehát játékra elég egy bizonyos szintig a 6300, több szálas alkalmazásokban, munka esetén meg gyorsabb, mint az i3, és nem nagy az árkülönbség. Ezen kívül lehet tuningolni, szemben az i3-a.


Én nem mondtam, hogy tuninghoz jó a gyári hűtő. Egy szóval sem! Annyit írtam, hogy a gyári hűtéssel életképes a processzor, hiszen garanciát ad rá az amd. A tuning egy teljesen más tészta, csak a lehetőséget említettem.


"Az az i3 mellé felesleges lenne a vízhűtés, mivel a gyári bőven megteszi."


Pl nekem biztos nem tenné meg a gyári hűtés,. mert hangos. A vízhűtést csak példának mondtam, bármilyen hűtést ide lehet érteni. Szóval FX és i3 esetében is menne rá az izmosabb cooler.


Félre értés ne essék, nem mondom, hogy rosszak az ivy bridge processzorok, sőt, alacsonyabb fogyasztás mellett erősebbek, mint az amd megoldásai, de ennek ára van. Az i3 szerintem azért van rossz helyzetben, mert ahova vennék oda elég egy olcsóbb processzor (Athlon 750K, ami egy 10essel olcsóbb az i3-nál), és akkor marad pénz az erősebb vga-ra. Ha meg munkára kell, és nem zavar a valóban nagyobb melegedés, akkor ott az fx, az i5nél olcsóbban és tuningolhatóan. A Pentiumok viszont jó áron vannak, csak azokban meg fika az igp (irodai gépbe még okés), vagy egy amd apu is jó megoldás lehet kevés pénzből.


Az én esetemben nem alternatíva egy FX(Phenom II-esem van). Én valószínűleg i5-re váltok majd, ha nem ennyibe fog kerülni.

2013. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Osynho ***** válasza:
30%

[link]


Na, meg is jött a friss ropogós cikk! :D Érdemes végig olvasni, szokásos PH minőség.


A konklúzió: "Az FX-6300 szerintünk már egy lényegesen jobban pozicionált darab, ráadásul alig drágább, 32 000 forint környékén már megvásárolható. Ezzel még mindig az i3-ak árkategóriájában van, melyeknél viszont már gyorsabb, bár ezzel együtt jóval többet is fogyaszt. Aki 30 000 forint környékén gondolkozik, annak egy megfontolandó, sőt ajánlott választás is lehet az FX-6300."


A feszültség emeléses tuning alatt látható többletfogyasztás valóban viccesen magas, biztos, hogy ennyire nem rángatnám meg, ha FX-em lenne. :)

2013. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 kamikaze17 ***** válasza:
45%

a kerdezonek

ez a konfigom:Alaplap Asus M4A87TD EVO

Cpu amd phenom tm ii x6 1055t 2,8 ghz turbo 3,3 ghz

Ram 16 g Kingston 4GB DDR3 1333MHz

Vga ASUS GTX670-DC2-4GD5 DirectCU II

HDD 1 T

Tap FSP Aurum Gold 700W

tudjuk hogy a bf3 elegge szereti a hardvereket ki van probalva 800*600 felbontastol egeszen 1920*1080 ig annyit tudok mondani 800*600 nal 160 koruli volt az fps em es cpu terheles 60% volt szerintem a te cpud is siman kihajtja a 7970 et teljesitmenyre nem sok kulombseg van a 2 vga kozott en nem tapasztaltam cpu limitet egyik felbontasnal sem

2013. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!