Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért zavar a monitor képernyő...

Miért zavar a monitor képernyője, a másik pedig nem?

Figyelt kérdés

Hello!

Van egy laptopom, amit ha bizonyos ideig hasznalok, erzem a szemem, nagyon szur, eg.

Az asztali gep hasznalata utan nem erzek ilyet.


Egyebkent uj laptop kene mas okok miatt -is, milyen monitorral valasszam ki?



2013. febr. 14. 10:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%
Hogy téged mi zavar azt nem tudom. Azt tudom, hogy engem pl a LED-es monitorok zavarnak, mert valahogy "látom" a pixelek széleit. Azt nem tudom, hogy tényleg látom, vagy csak bemagyarázom magamnak. Előbbit támasztja alá az, hogy háttér tudás nélkül megmondom, hogy hagyományos LCD a monitor v. LED-es...
2013. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
45%
Valószínűleg a laptopodat közelebbről nézed mert közelebb van hozzád és amiatt. Ha nincs közelebb mint az asztali pc-d monitorja, akkor nézd meg a laptopon a hz-t. És próbáld meg legalább 72-75 re állítani. Lehet hogy 60 on van és érzékeny a szemed arra a hz-re.
2013. febr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szia, ebben igazad volt!

Megneztem, 6o -on van. Viszont nem lehet atallitani. Ez az egyetlen lehetoseg.

Mielott atallitanam a hz-t, a beallitasoknal ki lehet valasztani ezeket:

1. Generic PnP Monitor on ATI Radeon xpress 127o -itt high -on van es 32 bit.

2. (Default monitor) on Ati radeon 127o -itt low resolution az ertek, szinten 32 bit.


Az elso a jelenleg aktiv, de latom, hogy az alapbeallitas a 2. lenne. (itt is csak 6o hz az egyetlen opcio, az egyetlen kulonbseg a felbontas)


Ilyenkor mit lehet tenni, allitsam vissza a default-ra?


koszi

2013. febr. 14. 12:10
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Lehet nem bírja a képernyő a maximum felbontáson a 75 hz-t. Nézd meg hogy kisebb felbontás mellett írja e hogy 75 hz. Ha nem, akkor sajnos a laptop monitorja nem bírja azt a frekvenciát:I
2013. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Megprobaltam a default-ra (2). Nem lehet atallitani, le okeztam, de Apply nem aktiv.


Ha bejelolom alatta a 2. verzional az Extend the desktop onto this monitor-t, akkor van Apply. A masik lehetoseg a This is my main monitor, viszont azt nem engedi jelolni, nem aktiv.


Hat ez van.. akkor megszivodtam :) ?


Figyu, koszi a valaszt.

2013. febr. 14. 12:36
 6/25 anonim ***** válasza:
Hol nézed ezeket a beállításokat?:D Ha win7 ed van, akkor jobb gomb asztalra, képernyőfelbontás>speciális beállítások>monitor. És ott lehet állítani a hz-n.
2013. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
vista, control panel
2013. febr. 14. 12:42
 8/25 anonim ***** válasza:

Emberek, nehogy már vibráljon a laptop monitor. Kalapom megeszem!

Kérdésre: Szerintem is közelebb vagy a laposhoz, azért zavar.

G.

2013. febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
#2: tisztában vagy azzal, hogy az LCD kijelzőknél a frissítési frekvencia az fixen 60 Hz és ha a drivered van olyan buta, hogy engedi növelni a frekit, az a monitornak semmit nem jelent?
2013. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

9 : nekem meg ez nem jelentett semmit.

O legalabb megprobalt segiteni.


Mellesleg a 1o eves laptopom -a masik- sem bantja ugy a szemem, mint ez.

2013. febr. 14. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!