Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A lenti alaplapot lehet-e...

A lenti alaplapot lehet-e erősebb, P4-es (nem celeron) procival tuningolni?

Figyelt kérdés

Gyártó FUJITSU SIEMENS

Modell D1961

Verzió S26361-D1961

Mező Érték

Alaplapi lapkakészlet SiS 661FX/GX


CPU típusa Intel Celeron D 331, 2666 MHz (20 x 133)

CPU foglalat Socket 775 LGA


Mit tudtok erről az alaplap típusról, mert nekem a régi billentyűzetemet nem volt hajlandó rendesen kezelni. Duplázta, triplázta, kihagyta a betűket, lefagyasztotta a rendszert. De egy másik gépen kipróbáltuk, és a bill. jó! Azóta a másik gép bill.-ét használom, amivel tökéletes.

Lehet ilyen kompatibilitási hiba? Ezt nem lehetne kijavítani valami beállítással?


És megköszönném a segítségeteket az alapkérdéssel kapcsolatban is, mennyire lehet ezt alaplapot feljavítani? 64 MB integrált vid. kártya van benne.


2009. szept. 3. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsd el ezt a lapot és inkább vegyél 10-ért egy olyan 775-ös lapot ami kezeli a kétmagos procikat, és olyanra bővíts. A P4-el nem számolnék már.

Ha mégis akarsz akkor vehetsz használtam P4 procikat olcsón, a neten sok helyen árulnak. Jobb mint a cerka de nem fogsz hatalmas javulást érezni. A memóriát nem nagyon tudod bővíteni mert ha jól látom csak 2 foglalat van, és ráadásul csak DDR1.

Minden attól függ mire kell, új játékokhoz alkalmatlan, a régiekhez meg felesleges bővíteni.

2009. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem játék, inkább otthoni és 'irodai', üzleti célokra lenne, bár a videó kártya bővítés is szóba jöhet, mert a Win. 7-nek erősebb hiányzik.


Úgy nézem ezt írják az alaplap oldalán:

"Compatible with Intel® 0A4 processors, Support for Hyper-

Threading Technology" .

Mit jelent a 0A4 proci? Milyen fajták ezek?


[link]


Pont ilyen az enyém.

2009. szept. 3. 09:16
 3/5 anonim ***** válasza:

A céged "kényszerít" a Windows 7-re vagy csak ki szeretnéd próbálni? Azt mondom azt még hagy 1-2 évig mert még nem kiforrott technológia. Ha stabil oprendszer kell akkor mondjuk Vista vagy valamelyik Linux distró.

Ha mégis 7 akkor meg nyugodtan rakj bele akármyilen P4 procit ami max 800 Mhz-es FSB-jű, valamint szerezz be 2x1GB ramot mert kelleni fog a 7-hez. Meg fogod látni hogy ezek a régi architektúrák nagyon drágultak és egyszerűen nem éri meg pénzt fektetni beléjük. Grafikai alkalmazásokhoz az a 2GB is kevés, márpedig ebbe a lapba max annyi fér.

VGA bármilyen lehet ami AGP csatolós, jobbat megkapsz használtan 7-8-ért. Úgyse játékra kell.

2009. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ceri ***** válasza:
A PC-nek egyik előnye, hogy tág határok között variálhatod a különböző alkatrészeket. Néha azért előfordul, hogy az alaplap valamit nem jól kezel, ill. az eszközök drájver szinten összeakadnak. A gyártók, ha tudomásukra jut ilyesmi, akkor átírják a BIOS-t ami kiküszöböli a problémát. Ha megtartod a lapot, nézz körül a gyártó oldalán, hátha javítottak ezen. Akkor érdemes neked is frissíteni az új BIOS-ra, de ez nem túl egyszerű annak aki még sosem csinált ilyet, és nem is teljesen veszélytelen.
2009. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, 2005-ös BIOS van benne. Nem csináltam még frissítést. Valaki segítene ebben?

Op. rendszert telepítettem már mindenfélét. A Linux Mandrívát is ismerem, sőt nagyon is tetszik, de a Windows-ban jelenleg még jobban el tudok igazodni. Persze ilyen dolgok keresztbe tesznek kicsit.

2009. szept. 3. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!