Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ramoknál mi a fontosabb a...

A ramoknál mi a fontosabb a MHz vagy az időzítés?

Figyelt kérdés
Pl.: egy CL9 1600 Mhz 8 gb vagy CL11 1866 MHz, melyik a gyorsabb ezek közül?

2013. jan. 27. 15:22
 1/5 JuhászDork ***** válasza:

attól függ hogy milyen programot használsz.

van ahol az időzítés,van ahol az órajel számít jobban.

de e két proci között inkább a cl9-esre szavaznék.

2013. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem, mint felhasználó semmi különbséget nem látnál közöttük. Amúgy szerintem az időzítés többet ér, de például egy APU egység esetén lehet, hogy az 1866 lenne jobb. A memória sávszélességből ugyanis az integrált videovezérlők sokat kamatozhatnak, de a sima CPU teljesítmény esetén szerintem nincs nagy különbség. Az FX-8150 procit is letesztelték DDR3-1333 és DDR3-1866 memóriákkal (időzítést nem tudok) és a különbség átlagosan igen minimális 1% körüli volt. De erre már számos példa volt a múltban is....amikor a s939-ről áttért az AMD az AM2-re, akkor a DDR2 memória szinte semmi gyorsulást nem jelenett a DDR1-hez képest. A Phenom II sem táltosodott meg a DDR3-tól (Nekem is volt egy X4 945 procim DDR2-800 CL5 modulokkal, majd később új alaplapban már DDR3-1333 CL9 memóriákkal semmi különbséget sem láttam, de egyszerű tesztekben sem nagyon mutatkozott meg...például a 3DMark Vantage CPU pontszám ugyanannyi maradt). Most FX 6300 procim van és a memókat járattam DDR3-1333 CL9 és DDR3-1600 CL9 módban is pár teszt erejéig. Egyedül az Aida Photoworks teszt és a WinRAR benchmark gyorsult nagyobb mértékben (5-8%), míg az összes többi teszt 0-2% közötti eltéréseket mutatott. Én azt mondom, hogy a memóriára nem kell olyan nagy hangsúlyt fektetni, mint ahogy ezt sokan teszik...legalábbis komoly felárat biztosan nem érnek meg a nagyobb órajelű modellek (max integrált grafika esetén). Legyen meg a kellő kapacitás, alkalmazkodjon a platform igényeihez, legyen rá elég gari, de nem legyen nagyon túlárazott és kész. Ez legalábbis az Én véleményem.
2013. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha CPU mellé veszed, legyen a jobb időzítésű, ha AMD APU mellé akkor meg a magasabb órajelű.
2013. jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a +-ok.:)
2013. jan. 27. 20:52
 5/5 anonim válasza:

Én ddr 3 as foglalatban nézegettem ugyanezt a kérdést, és szerintem az órajel a mérvadó. Ebben segített nekem egy weboldal, megprobálom belinkelni, és ott le tudod ellenőrizni te agad is. :)

[link]

Remélem ez segít neked, és másoknak is.

2016. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!