Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a fontosabb a videókárt...

Melyik a fontosabb a videókártyáknál? Mem. Sávszél. ; GPU órajel; Mem. órajel; Memória nagysága?

Figyelt kérdés

Mindegyik kártya GDDR5-ös

1GB vagy 2GB a fontosabb, vagy

128bit vagy 256bit a fontosabb, vagy

GPU órajel 860Mhz vagy 1150Mhz a fontosabb, vagy

Mem. órajel 4800Mhz vagy 5000Mhz a fontosabb ?


Tudom, picit hülye a kérdés, de mégis Ti mit tartotok fontosabbnak?



2012. nov. 22. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Összességében kell a kártyát nézni, nem tulajdonságokra.

7770 GPU-ja 1200on is mehet, lehet rajta 2 gb memória, mégsem lesz a leggyorsabb kártya, mert nincs benne elég számolóegység. Nem lehet így szétbontani egy kártyát, egyszerűen meg kell nézni egy tesztet, egymáshoz viszonyítva a kártyák hogy teljesítenek és kész.

2012. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezek közül, ami leginkább közvetlen kapcsolatban a teljesítménnyel az a sávszélesség, de csak konkrét kártyákat lehet értékelni, a pőre órajelekből semmit nem lehet megállapítani.


Például az adatbus és a memória órajel együtt értékelhető, de nem függetlenül a memóriavezérlőtől. Például az nVidia sokáig nagyon hadilábon állt a memóriavezérlővel így számszerűen azonos sávszélesség mellett is, a felbontás növelésével jobban esett a teljesítménye.


A memória mérete sokadrangú kérdés, mostanában egyik kártyáról sem szokták lespórolni, viszont annál szívesebben tesznek rá fölöslegesen sokat. A sok memóriának nagyobb felbontásokban és magas grafikai minőség mellett van előnye, ahol egy gyenge GPU már nem képes elég teljesítményt leadni, így nem tudja kihasználni a sok memóriát.


Ugyanez igaz az órajelekben is. Lehet egy GPU-nak duplaakkora órajele is, ha a másik egy órajel alatt háromszor annyi műveletet végez, akkor lassabb lesz a nagyobb órajelű.

2012. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor egy 7850 2GB-ról és egy 7770 OC-ről van szó.

A 7850 jobb, bár egy monitor használata esetén megelégszik a kártya 1GB videomemóriával is.

A memória mennyisége önmagában nem jelent semmit, a sávszélesség utal valamelyest a GPU teljesítményére (ezt a busz szélessége -pl 128 vagy 256 bit- és a memória órajele adja együtt). Ezeken felül viszont van még jó pár meghatározó adat, bár az is igaz, hogy különböző generációjú és felépítésű kártyák esetén a tesztek adják a legjobb választ a kérdésre.

Mivel a 7770 és a 7850 azonos felépítésre épül, így összehasonlíthatók az adatok:

Számoló egységek terén a 7850-ban 1024 darab van, amik 860MHz-en dolgoznak, míg a 7770-ben 640 darab található, amik alap esetben 1GHz-en üzemelnek (jelen esetben 1150MHz). Ez alapján az elméleti számítási teljesítmény a 7850 esetében: 1,76 TFLOPS és a 7770 OC-nél: 1,47 TFLOPS.

A több számoló egységhez több textúrázó is párosul (64 vs 40 darab). A 7850-ben továbbá kétszer annyi raszter egység is található (32 vs 16).

Teszteket nézve a 7850 kb 45%-kal erősebb átlagosan egy alap 7770-től, így a tuningolt változat sem rúg labdába mellette.

Itt láthatod az átlagteljesítményeket különböző felbontásban (az is látható, hogy 7850-nek elég 1GB memória is még 2560x1600 felbontáson is):

[link]

2012. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a sok részletezést!

Megint kicist okosabb lettem.


Csak annyit kérdznék még, hogy ha már a generációváltás ugye általában jobb teljesítményt hoz magával, akkor miért jobb a 6970, mint a 7870 ? Értem, hogy mivel tud többet, néztem teszteket stb. , de nem ütközik ez logikába ? :)

2012. nov. 22. 12:12
 5/12 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül. A kártya számozásokban nagyon sokat számít a második számjegy is, ami a teljesítmény kategóriát jelenti. A generációváltás esetenként csak apróbb módosítást jelent vagy csíkszélesség váltást, de lehet, hogy teljes architektúra váltást. Mondjuk egy újabb generációs kártya középkategóriás kártya nem feltétlenül veri az előző generációs csúcs kártyát nyers erőben (sőt általában nem veri). A HD7000-es sorozat sok újítást hozott a felépítésben, szolgáltatásokban és csíkszélesség váltás is volt, így modernebb kártyának minősül, jobb a fogyasztás/teljesítmény mutatójuk, jobb az energiagazdálkodás stb. A 7870 ha jól tudom közel áll teljesítményben a 6970-hez (komoly DX11 effekteknél pl tesszelláció meg jóval hatékonyabb), ami már nem rossz eredmény ráadásul a fogyasztása is jóval barátibb. Sőt, a fentebb linkelt techpowerup teszt szerint a 7870 erősebb a 6970-nél egy picit.
2012. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

+1 hogy 7870 nem gyengébb 6970 töl

(az hogy 1-2 dologban jobban teljesitett 6970 az nem sokat jelent, és attól is függ mikori teszt stb stb)

2012. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen a 6970 erősebb nyers teljesítményben a több számoló miatt, de a 7870 fejlettebb, rugalmasabban programozható és jóval hatékonyabb tesszellátorral van felvértezve, így újabb játíkokban biztosan erősebb, néhány régebbi cím esetén meg lassabb (de simán játszható teljesítményt nyújt ott is). Általános célú feladatoknál (DC, openCL) szintén tetemes a 7870 előnye.
2012. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

De valamiért még a mai napig is drágább, mint a 7870-es.

Ez szerintem nem véletlenül van?! :)

2012. nov. 22. 13:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért drágább, mert a 6970-ből már csak raktáron maradt darabok vannak és nem akarják beszerzési ár körül veszteséggel leadni.
2012. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, azok beragadt darabok, vagy nem frissítették a listát. Múltkor találtam 7950GX2-t is egy árlistán több, mint 100ért:D
2012. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!