Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom visszaállítani a...

Hogyan tudom visszaállítani a processzor órajelét?

Figyelt kérdés

Gyárilag van overclockolva a laptopomba a proci,i5 2450M 2.50 ghz de van,hogy 3.00 ghz-en is dolgozik ami nem lenne gond,de borzasztóan melegszik.alap járaton így is 60 fok körül van.Új a cucc szóval hűtő meg stb nem poros,amúgy meg HP pavilion G6.Úgy olvastam,hogy a Hp-k melegednek rendesen,de nem gondoltam volna,hogy terhelés alatt átlépi még a 90 fokot is.alapjáraton is 60 felett van.BIOS-ban nem tudom állítani,nem találtam ilyen opciót.

Az Everest ezt mutatja: [link]


Kéne alá tennem egy minőségi hűtőt?Az segítene?Mit tanácsoltok?


2013. jan. 24. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez a turbó frekvencia, nem toom h lehet -e rajta állítgatni...

Nézz meg egy Web-et:D

[link]

2013. jan. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hmm...ezt nem is tudtam,mondjuk nagyon nem örülök neki!Mit nézzek meg?Web-et?Ha tennék alá valami jobb minőségi hűtőt az szerinted segítene?
2013. jan. 25. 00:19
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Pedig BIOS ban kel legyen erre opció hogy kikapcsold Turbo módot...

szóval át kell nézegetni

.

talán tegyél fel képeket a BIOS ról és akkor megmondjuk mit állíts át

2013. jan. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Laptop-ban nem vagyok jártas, de vannak procik, amiknek nem magas a 60 fok
2013. jan. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utánanéztem ennek a Turbo módnak és találtam egy olyasmit,hogy az energiagazdálkodásnál alacsonyabbra állítottam a proci teljesítményét,így már jobb a hőmérséklete és nem 3000 mhz-n megy alapjáraton csak 1500-on,de ha elindítok egy játékot akkor ismét lehet rajta grillezni.Tudom nem játékra valóak a laptopok,csak a gépembe elszállt a vid kártya és most ez ilyen ideiglenes megoldás.
2013. jan. 25. 12:02
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mit irtam BIOS ban kel legyen erre opció valahol, minden ilyen technológiás alaplapnak támogatnia kel enek ki és be kapcsolását

de hát mindegy ha nem megoldható BIOS képet feltened

.

birni birja a proci de attól még nem így kéne járnia

.

ha viszont HD3000 el együt használod?

vagyis nincs külön dedikált videokártya?

mert akor nem is magas annyira csak alapjáraton lehetne 40-50fok legalább

2013. jan. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott valami.

A gigabyt-nek van egy easy tune nevű programja, maivel szoftveresen meg lehet húzni a cuccost.

Valószín, igaz nem próbáltam, visszafele is tud. Azaz leveszi Neked az egészet.

Egy próbát megér. Ha van egy gigabytes alaplapi telepítő a környezetedben akkor azon elvileg van ilyen program

2013. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget,de azt hiszem sikerült megoldani,most már csak akkor teper a proci mikor oka is van rá :) Üresjáratban végre 50 alá tudtam vinni az eddigi több mint 60 fokról!
2013. jan. 28. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!