Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop márkák észrevételek/gar...

Laptop márkák észrevételek/garancia?

Figyelt kérdés

Számomra fontos, hogy laptopvásárlásnál olyan gyártótól készültet vegyek, amely mind garanciálisan, mind biztonságilag gyors, korrekt és jó.


Emiatt a garanciális problémákat eddig ezekben a márkákban találtam: HP, Lenovo (van olyan kiadás, ahol nincs magyar szervíz), PackardBell (itt meg apszolut panaszkodtak, hogy nem veszik figyelembe a garanciát)


Az Asus-t és az Acer-t illetve a Toshibát találtam a legreálisabbnak a visszajelzések alapján.


A dell-t meg egy külön lapra helyezném, ugyanis nekem valahogy piszkosul gyerekesnek, sőt ovódásnak tartom azt a lekerekített (geoid?) kinézetét.


Nektek mi a véleményetek erről? Van laposod és volt már szemvízben? Negatív vagy pozitív volt a szolgáltatás?



2013. jan. 18. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Acer 5110: sajnos fél évesen garanciátatni kellet alaplappal (4-5 éve kb). Két telefonomba került, egyrészt az Acer supportot hívtam, másrészt a futárt. Futár jött, elvitte, egy hét múlva hozta vissza. Közben megjárta Csehországot a gép (igazából kit érdekel), kicserélték az alaplapot.

Másik Acer: szintén alaplap, hasonló ügyintézés volt

Dell N5110: magyar szervíz, egyből őket kerestük. Kérték h vigyük be a gépet. Aztán mikor jeleztük h 200 km-et csak nem kéne, akkor küldtek futárt. Másodszori garanciáztatásra szintén így zajlott minden.

Ennél a gépnél nekem spec. az nem tetszik, hogy a szigetes billentyűzet mozog, nem elég stabil.

2013. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismerőseim szerint a dell szervíz kimagaslóan jó, eljönnek a laptopért és vissza is hozzák házhoz.

Lenovoval van tapasztalatom de az a thinkpad-ekkel, amik híresen megbízhatóak.

Acert pedig egy régi rossz tapasztalat miatt nem veszek soha többé, de másokat nem beszélek le róla, lehet, hogy általában nincs gond velük.

2013. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Panda Péter ***** válasza:

nálam ilyen téren a HP a nyerő.


amúgy most egy acert gyűrök, ami a kora ellenére (4+ év) még egész jól megy.

2013. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Dell gépem van. A szervizben elmondták, ma már nem számít annyira a márka, inkább az árától függ a minőség...régen jó volt a Dell belépő gépei is. Ma a Latitude sorozattól jók...azt érdemes venni.


200E fölött vannak jó gépek. Én ma Lenovot vennék már.

2013. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ACER és a Packard Bell a legmegbízhatatlanabb.. Ezeket az esetek többségében nem szokták ajánlani.. A HP G6, 650, 655 sem jók.. Az ASUS X és K széria a Toshiba C széria és a Lenovo B széria valamint a Dell 3520, 5040, 5050, 5110 szintén nem ajánlott.. Én a Sony Vaio gépekről is szinte csak rosszat hallottam.. Nagyon gyatra a szervize és elég szervizigényesek is.. A többi már megfelelő minőségű..
2013. jan. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dell-ből az Inspiron 5520/7520, 5720/7720 és a 3521 ajánlott, ezek már az új generációs Inspironok, jobb a minőségük, mint az előző N-eseknek, és nem "melegednek.

Nekem 7520-am van, csak ajánlani tudom ezeket a gépeket, iszonyatosan jók.

2013. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itt nem a márkabeli plusz teljesítmény a kérdés, hanem a szervíz és a garanciális problémák.
2013. jan. 19. 17:50
 8/10 anonim ***** válasza:
A szervizháttér nem minden.. Hiába jó esetleg az ACER-nek a szervizháttere, ha havonta szervizeltetni kell, mert mindig meghal benne valami.. Én a megbízhatóságot helyezem inkább előtérbe.. Amúgy a legrosszabb szervizháttere úgy tudom a Sony laptopoknak van..
2013. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Asus X53U laptopot használok,napi 18 órát megy, játékra,netre használom,még semmi bajom nem volt vele.

szóval az Asus bevált,a következő gépem is vagy Asus lesz,vagy HP,Toshiba.

2015. jan. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ja és 2,5 éves
2015. jan. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!