Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy táp működésközben...

Ha egy táp működésközben elromlik leég vagy valami baj történik vele, tönkrebirja tenni az alaplapot procit nemóriát, vga-t, hdd-t, stb t?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 01:39
 1/6 Komplikato ***** válasza:
100%

Hogyne, természetesen.

Márkás tápoknál igen ritka.

Márkátlan tápoknál viszont nagyon nem az. Hirhedt gépsütögető tápok a Vargáné és Társa, a Codegen, de van még sok másik is.


Márkásból régen volt egy hibás Delta beles sorozat, akkor abból volt Coolink, Chieftek(!), és sok más márkás táp is, de azt hamar kivonták a forgalomból. Azóta nem hallottam márkás tápról ami gépet éget, ez meg lassan 11 éve volt.

2013. jan. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, de még csak nem is kell ehhez tönkremennie, elég ha kicsit nagyobb feszültséget enged a lapra és szépen meg is sül.
2013. jan. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#1 Chieftek is gyártott tápot régen?
2013. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van egy igen rossz minőségű tápom a gépben egy elég jó konfigon :S,MIDI TOWER GTT 8219SL 500W erről a tápról + házról lenne szó a tápon nem irja a gyártót csak,hoogy 500w valaki megtudná mondani nekem a márkáját? a boltos szerint elbirja a kinfogot: [link] nem a legjobb konfig de elég drága volt.Birja egyáltalán ez a táp ezt vagy mihamarabb cseréljem le?
2013. jan. 14. 10:40
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Régebbi kérdésednél már irtam hogy cseréld le

.

de legalábis normális táppal teszteld le

.

mert ott irtál valami hiba jelenséget gépgyengeséget vagy mit?

.

ott fel is soroltam mikel probáld ki vagy milyeneket vegyél

.

nem az számít hogy birja e a táp

hanem hogy megfelelöen tudja e leadni a feszültségeket és minden más is megfelel e a hardverek elvárásainak

.

mert különben melgedhetnek, tönkremehetnek, kifagynak, leálnak

.

ha táp elszál akor elvisz más hardvert is lehet mert nincs erre védelme

stb stb...

2013. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

és persze "gépgyengeséget" is okozhat


mivel ha nem kap elég feszültésget vagy nem jól akapja akkor a hardverek nem jól tunak müködni telejsitményük csöken


.


igen cseréld le azt a tápot már akor is irtam és most megint


ott irtam mikre


de mivel törötlem már igy nem tudom megnézni


msot ezt is törlöm mivel ott sem irtál kérdésnél és msot itt sem


szia

2013. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!