Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi igazság tartalma van...

Mennyi igazság tartalma van annak, hogy az SSD-s merevlemezek hamarabb mennek tönkre?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Minden tönkremegy, ha nem vigyázol rá !

Tegyük fel van egy SSD-d és ha telerakod (40/40GB) akkor hamarabb elromlik.

De ha csak a rendszert rakod rá (ami kb 15GB) és pár programot akkor nem lesz baja ! :)

2013. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 P.O.C. ***** válasza:
82%

Szerintem semmi. De be kell tartani pár alapszabályt. Csak Windows Vista vagy újabb operációs rendszerek alatt szabad használni, ugyanis az XP nem kezeli helyesen az SSD -t. Natív SATA (ahci) módra kell állítani a SATA vezérlőt telepítés előtt. Illetve mindig szabadon kell hagyni 10-15% -ot az SSD kapacitásából.

Máskülönben nincs is még adat az amortizációról. 15 éves máig működő merevlemezről lehet hallani, de az SSD -k még nem léteznek ilyen régóta.

2013. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az SSD-k jelenleg limitált írási kapacitással rendelkeznek.

Még ha át is mozgatják az adatokat, a memória cellák öregednek.


De már találtak erre is egy potenciális megoldást, csak meg kell várni, míg alkalmazzák.

2013. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az SSD, mivel flash memória, korlátozott számban újraírható. hamarabb elhasználódik, mint egy HDD.


"az újraírások száma korlátozott: átlagos flash-memória 3 000...10 000 -szer írható, drágább memóriáknál ez akár az 5 milliót is elérheti."


Úgy tánik, találtak módszert ennek hosszabbítására, de a mostani SSD-k még nem használják azt a technológiát.


[link]

2013. jan. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor megelégszek egyelőre egy sima merevlemezzel. :)
2013. jan. 12. 17:07
 6/11 Osynho ***** válasza:
50%

Kit érdekel, hogy 10 év múlva tönkremegy egy ssd? :D

Ezért nem veszel? Ég és föld sebességben egy hdd-hez képest.

2013. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért aktív használat mellett az nem 10 év, hanem kevesebb.

De nem sokat számít még ha 4-5 évet is kibír.

Viszont irdatlanul drága a méretéhez képest, bármennyire is gyorsabb. Nekem pl baromira nem éri meg, azért a pár másodpercért amit nyernék vele. A Win8 így is 15 sec alatt bootol be.

2013. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Osynho ***** válasza:

Nem a win bootról van szó. Nem értem miért jön mindenki ezzel. :/ MINDEN hdd-vel kapcsolatos művelet JELENTŐSEN gyorsabb. Midnen program ami ssd-ről fut, hamarabb reagál, minden azonnali, nincs késlekedés. Nem is a szekvenciális írás/olvasás a lényeg, hanem az azonnali reakció, mivel nincs forgó alkatrész. Ezért hidd el utolsó, neked is megérné. :)


Ez a 4-5 év honnan jött ki neked? Milyen felhasználás mellett? Mennyi írás után?

Ajánlom ezt a cikket:

[link]

2013. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hidd el pontosan tudom a különbséget és tudom, hogy nekem végképp fölösleges. :)

Az aktív használat pedig napi szinten, illetve az írások számát is jelentősen befolyásolja, hogy MIRE használja az ember.

2013. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Osynho ***** válasza:
Igen, utóbbiról szól a cikk. Pontosabban, hogy még durva használat alatt sem kell tartani attól, hogy egyhamar kifekszik egy ssd. :)
2013. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!