Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a Western...

Mi a különbség a Western Digital merevlemezek között? Ezalatt azt értem hogy mi a különbség a WD Blue, a WD Green és a WD Black merevlemezek között?

Figyelt kérdés
Valamint az lenne még a kérdésem hogy melyiket érdemes megvenni és miért?

2013. jan. 1. 02:05
 1/5 Komplikato ***** válasza:
82%

A Blue az az "átlag" HDD 7200 fordulatszámmal.

A Black a gyorsabb és drágább darab, általában nagyobb gyorsító memóriával, meg előbb jön ki a nagyobb adatsűrűségű lemez is abban a sorozatban. Tehát gyorsabb valamivel.

A Green az általában kisebb fordulatszámon megy, így valamivel lassabb, de cserébe kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik , így talán tartósabb. Ezeket sima adat tárolónak vagy letöltő tárnak veszik. (Némelyiknek a gyorsító memóriája is kisebb.)

Szerintem a Black széria csak olyannak éri meg akinek pénz nem számít, én az helyett már SSD-t vennék. (Amúgy van WD SSD, de vicces módon 3x annyiért mint bármelyik megbízhatóbb márka.)

A Blue-t rendszer HDD-nak szokták ajánlani átlaggépbe. A Greent meg írtam már.

2013. jan. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az baj ha nekem egy WD Green 500 GB-s lemezen van a rendszerem?

Azért kérdezem ezt az egészet, mert már annyi lemezfajta van, hogy megőrülök, ráadásul már van RED is, de azt nem is kérdezem.

Örülnék még pár válasznak, a tudást nem utasítom el.

2013. jan. 1. 02:33
 3/5 BM-Striker ***** válasza:

Red NAS-ba való.

RE * raid-be.


Ha nem érzed lassúnak, akkor nem baj.

2013. jan. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 BM-Striker ***** válasza:
1gb (Caviar)Black csak egy kicsivel(3k-val) drágább, mint a Green.
2013. jan. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most már értem.

Köszönöm a válaszokat!

Lehet hogy veszek akkor elsődlegesnek egy WD Black lemezt.

2013. jan. 1. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!