Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják azt hogy az AMD...

Miért mondják azt hogy az AMD a rosszabb processzor?

Figyelt kérdés

Egy informatikus azt mondta hogy az intel az jobb mint az amd mert biztonságosabb meg gyorsabb megbízhatóbb.

Szerintem az amd is jó csak pl az fx eknek már új hűtőt kell venni mert a gyári rossz.

Ki mit gondol?

Árban melyik a jobb?

Nem csak azoknak mondják azt hogy rossz az amd akik nem nagyon értenek hozzá?


2013. jan. 11. 18:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

9-esnek

Igazából felet kaptam mert tavaly a másik felét vettem meg.

És az se volt pontos hogy kaptam, mert én állítottam össze.

Múlt évben vettem:

ház:cooler master elite 430

videokártya:Sapphire Radeon HD 6850

Táp:FSP Hexa 500W

Idén:

CPU:AMD FX6100

Alaplap:Asus M5A97 LE R2.0

Ram:Corsair DDR3 1600MHZ (Vengeance)

2013. jan. 11. 21:42
 12/16 A kérdező kommentje:

10. Válaszolónak

Köszönöm a személyes tapasztalok és más források által megfogalmazott választ!

2013. jan. 11. 21:44
 13/16 anti paladin ***** válasza:
82%

Nem biztonságosabb az intel, se nem megbízhatóbb. Egykutya.

Gyári hűtők legfeljebb a 65W-os kategóriában jók. Afölött is használhatóak ha az embert nem zavarja a porszívóhang. Egykutya mindkettő.

Árban? Az meg meg már kategória függő. 30e-ig inkább amd de csak a Trinityk miatt - szubjektív - , afölött pedig attól függ mire kell, milyen melóra vagy játékra.


Ezek a tévhitek még 2000!-ben alakultak ki, mikor a proci hővédelmét még az alaplapra bízta az amd és valamelyik netes oldal bemutatta, hogy borda nélkül! az amd meghal.......No comment.

Az amd-t azok fikázzák akik lusták utánajárni hogy mit is vesznek, mi mire való. Nemrég azon sírt valaki, hogy a 18W-os Brazoson nem tud játszani és milyen szar az amd, holott csak volt olyan hülye, h nem nézte meg mit vesz és mire kell.

Ill. 2002-6 körül volt néhány igen szar chipset amd-hez - nvidia, sis, via is (nem mind) - ez alapján beszélnek.


És igen, benne van a hozzáértés nem értés.

EZT A SZTORIT FIGYELJÉTEK!

3 hónapja jött haver, nézzek rá a gépre mert az videokaresz nem ad képet. Haver szoftverfejlesztő ismerőse korábban ránézett és ezt találta ki: mivel az alaplap ddr2-es ramot kezel ezért a ddr3-as mem-mel szerelt videokártyát nem képes felismerni!!!!!!! És hogy oldottam meg? Biosban kézzel kellett átállítani az elsődleges megjelenítőt....

Tapasztalatok alapján az infósok komoly hányada épp csak gondolkodni felejt el a felsőoktatásban...

Ennyi.

2013. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anti paladin ***** válasza:

Még egy sztori ami szintén elárul ezt-azt a gondolkodás hiányáról:


Két éve jött egy csaj kérdezte, mi baja lehet a 3 éves notijának mert mostanában nagyon melegszik. Megkérdezte a Pannon Egyetemen tanuló infós ismerőseit akik némi tanakodás után azt mondták, hogy a tápellátó áramkörben döglödik a nem-emlékszem-mi és a notit ki kell cserélni mert hamarosan beadja a kulcsot.

Furcsálltam de végülis nem lehetetlen az állításuk de azért megkérdeztem, 3 év alatt hányszor lett portalanítva. Na vajon? Helyes a válasz, egyszer sem.

Másnap hívott a csaj, minden szuper miután a portigriseket kiszedték a borbából, ventiből.

2013. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 BM-Striker ***** válasza:
Ha lehet a 6100 helyett legyen 6300, mivel az frissebb architektúra, és a órajelhez képest magyobb számítási telsesítmény, alcsonyabb hőtermelés miatt megéri a plusz pénzt.
2013. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Külön megszeretnénk köszönni a lepontozós vérpistikéknek a piros kezes hozzájárulásukat.Köszönjük!......
2013. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!