Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mondják azt hogy az AMD...

Miért mondják azt hogy az AMD a rosszabb processzor?

Figyelt kérdés

Egy informatikus azt mondta hogy az intel az jobb mint az amd mert biztonságosabb meg gyorsabb megbízhatóbb.

Szerintem az amd is jó csak pl az fx eknek már új hűtőt kell venni mert a gyári rossz.

Ki mit gondol?

Árban melyik a jobb?

Nem csak azoknak mondják azt hogy rossz az amd akik nem nagyon értenek hozzá?


2013. jan. 11. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Jajj Istenem,megint kezdődik. :)


"intel az jobb mint az amd mert biztonságosabb meg gyorsabb megbízhatóbb."


Ez egy nagy hűlyeség.Az AMD is pont olyan megbízható,mint az Intel.


Gyorsabb?


Az attól függ.Felhasználás kérdése.


Többszálas programokban(pl.Adoble Premiere)sokkal jobban teljesít az FX8350.Van,ahol az i7 szintjén van.Itt pl.


[link]


Persze vannak olyan programok,amik egyáltalán nem szeretik a többszálas meghajtást,itt az FX-ek nem teljesítnek túl jól.


Alacsonyabb felbontáson,játékra valamennyivel több FPS-t produkál az i5,magas felbontáson pedig elenyésző a különbség.


Valami nagy Intel fanboy lehet az az informatikus,vagy csak rá akar dumálni,hogy vedd a drágábbat,ha valami ilyesmit tervezel.

2013. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalatod nincs arról hogy melyik a jobb?
2013. jan. 11. 18:51
 3/16 A kérdező kommentje:

Nekem fx6100 am van egy másik hűtővel persze és az egyik haver az is fejleszteni szeretné a gépét és az informatikus azt mondta hogy az intel az jobb meg nem akar amdt és egy core i5 - 3350P vesz majd neki.(Olyat mint a sajátja vagy hasonló)Lehet hogy azért mondta mert ő neki csak intele volt?

Megéri ez neki?

2013. jan. 11. 18:57
 4/16 anonim ***** válasza:

de ezt nem lehet kijelenteni hogy az AMD jobb/rosszabb mint az Intel!!!! ezt annyira utálom... így nem lehet eldönteni. kell egy felhasználási irány és egy árkategória... azt mondja, hogy az Intel gyorsabb.... persze, egy 80 ezres i7 gyorsabb, mint egy 25 ezres FX-4100... a kijelentéséből ezt is le lehet venni. attól hogy informatikus, még nem biztos hogy igaza van ebben(mert rohadtul nincs).


"az fx eknek már új hűtőt kell venni mert a gyári rossz. "


miért lenne rossz? mire érted, hogy rossz? ha rossz lenne, akkor miért adnák hozzá? némelyiknek hangos, ok, de attól még jó. tuninghoz meg az intel gyári hűtője se jó.

2013. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

De van.A bátyám gépében egy FX8120-am van,és nagyon szereti. Én is használom a gépet,de nem lehet panaszom a processzorra.A gyári hűtő van rajta,és ahhoz képest,hogy gyári,egész halk!Nem is fogom lecserélni,amíg nem fogom tuningolni.(Márpedig egy darabig nem fogom,mert fölösleges.)

Most jelenleg egy laptopom van,AMD Turion 64 X2 TL-60 2.0 Ghz-es CPU van benne.És én ezzel is meg vagyok elégedve.Most készülök egy új gépet venni,a processzor(vagyis az APU) kivételével minden megvan.Hamarosan meg is veszem (AMD A10 5800K-t)

2013. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
6 osnak bocsánat nem akartam rosszat mondani csak valahol hallottam meg már volt egy hyper tx3 evom és az szerintem jobb mint a gyári.
2013. jan. 11. 19:02
 7/16 anonim ***** válasza:
hát a TX3 egy komolyabb hűtőnek mondható, az igaz, hogy jobb. de a gyári is elég:) viszont amit költesz pluszba 8 ezret külön hűtőre, azt a pénzt rá tudod fordítani erősebb CPU-ra, és máris jobban jársz.
2013. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen de a hűtő már megvolt 1 éve és most kaptam az új gépet pár napja.
2013. jan. 11. 19:08
 9/16 anonim ***** válasza:
kíváncsiságból: milyen gépet kaptál?:)
2013. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 BM-Striker ***** válasza:
89%

Ez nagyon ársávtól függ. 45 alatt AMD a jobb vétel, a fölött egy Intel Core i5.



<15k Celron G550

<20k Athlon 750k, 740

<30k Phenom x6

<40k FX 6300 vagy i3, ha az alcson fogyatás fintosabb, mint a több szálas teéjesítmány

<50k FX 8320 (több szálon sok esetben jobb mint az i5, egy szálon rosszabb)

> 45-50k Core i5


AMD-k jobban melegsznek a magas órajel és a sok mag miatt, mint az Intel-ek, a gyári hűtő alapórjelen elég, de hangos, viszont az AMD-k Intel-hez képest kedvezőbben vannk árazva.


Intelnél az alcsonyabb fogyasztást fizeted meg.


Nekem volt: Pentum 75mz-m, Celeron 466mhz-m, 2 ghz Pentium 4, Atlon 64 3500, Pentium M 75, Athlon 64 x2 3800+, Athlon x2 4200+, Penom II x4 955 BE.


Alapvetően minden cpu vag elég a célodra, vagy nem.


olyan feldatokra, mint tömörítés, videókódolás, amik jól skláázódnak és teljesítményigényesek nincs elég jó cpu,

amik egy konrét számítási teljesítmént igényelnek

pl játékra, filnézésre, ott megvan egy határ, ami fölött már nem számít hogy 40000ft-os voagy 100000ft-os CPU-t használsz.


Amíg egy cpu kielégíti az igényeidet, addig mindegy, hogy VIA, Intel vagy AMD.


Attól kezdve hogy van egy géped ami pl. 60 fps-el futtatja max-on Full-hd felbontáson A Battlefield 3-at, nem fog máshogyan viselkedni, az áltad hsznált programokbanm aár Intel-ws , akár AMD-s.


Tehát a válasz: teljesen mindegy.

2013. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!